Krężel, Szczęsny i Rosiek powalczą o medal w drugim dniu Paraolimpiady!

W Soczi po raz kolejny wystartuje dziś Kamil Rosiek. Polak we wczorajszym biathlonowym biegu na dystansie 7,5 km zajął 13. pozycję. W super gigancie o medal walczyć będą Maciej Krężel i Andrzej Szczęsny.

Urodzony w Katowicach Krężel wielokrotnie zajmował wysokie pozycje w najważniejszych sportowych imprezach. Przez czterema laty w Vancouver dwukrotnie mieścił się w dziesiątce, w slalomie i slalomie gigancie. W tym roku zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy. Udanie rywalizował również z czołówką światową. W St. Moritz stanął na najniższym stopniu podium.

9 lat starszy Szczęsny jest reprezentantem bielskiego „Startu”. Udało mu się sięgnąć po wysokie lokaty w zawodach cząstkowych Pucharu Świata i Europy. W 2013 roku stanął na najwyższym stopniu podium zawodów w Pitztal.