ME U21 2017. Ostatni sprawdzian przed mistrzostwami na dwóję

Reprezentacja Polski do lat 21 przegrała ostatni przed mistrzostwami Europy w naszym kraju mecz towarzyski. Biało-czerwoni ulegli Czechom 1:2, a ich gra nie napawała optymizmem.

Trener Marcin Dorna – w porównaniu do czwartkowego meczu z Włochami – dokonał dwóch zmian. Nieco zagubionych w poprzednim starciu Radosława Murawskiego i Jarosława Kubickiego zastąpili Igor Łasicki i Adam Buksa.

W pierwszej połowie emocji było jak na lekarstwo. Polacy zdecydowanie częściej utrzymywali się przy piłce, ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje pod bramką rywali. Szczególnie aktywny był dzisiaj Dawid Kownacki. Zawodnik Lecha Poznań urywał się rywalom, dryblował, dogrywał i pokazywał się kolegom z zespołu. Większość akcji kończyła się jednak na obrońcach, a gdy oni zawodzili, wyręczał ich stojący między słupkami Lukas Zima.

Po zmianie stron kibice zebrani na Kolporter Arenie szybko obejrzeli gola. Ku ich nieszczęściu do siatki trafił Vaclav Cerny. Czeski napastnik przymierzył z dystansu, futbolówka odbiła się jeszcze od Igora Łasickiego i poszybowała obok rozpaczliwie interweniującego Jakuba Wrąbla. Czesi nabrali wiatru w żagle i chcieli pójść za ciosem. Biało-czerwonym udało się uniknąć straty kolejnego gola po uderzeniach Patrizio Stronatiego i Zdenka Linharta. W 84. minucie na 1:1 z dwunastu metrów trafił Jarosław Niezgoda. O wyniku przesądził jednak Ales Cermak, który po zespołowej akcji pogrążył nasz zespół.

Polacy są gospodarzami zbliżających się mistrzostw Europy U-21 2017. W fazie grupowej zmierzą się ze Słowacją, Szwecją i Anglią.