Polacy za granicą. Krzysztof Piątek show! Kolejne gole Polaka!

W głowie się nie mieści, co wyczynia Krzysztof Piątek na boiskach Serie A. Reprezentant Polski po raz kolejny błysnął formą strzelecką, zdobywając dwa gole, a jego Milan pokonał na wyjeździe Atalantę Bergamo 3:1.

Atalanta Bergamo – AC Milan 1:3 (1:1)
Remo Freuler 33′ – Krzysztof Piątek 45′  61′ Hakan Calhanoglu 55′

Krzysztof Piątek to już chyba nie tylko największa rewelacja tegorocznej Serie A, ale największe objawienie na całym Starym Kontynencie w obecnym sezonie. Polak imponuje niesamowitą wręcz formą strzelecką, a w sobotni wieczór przekonała się o tym Atalanta Bergamo, która choć zaczęła od prowadzenia, ostatecznie musiała uznać wyższość rywala.

Były zawodnik Genoi po raz pierwszy dał o sobie znać kilkadziesiąt sekund przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania. Wówczas dopadł do piłki zagranej przez Ricardo Rodrigueza, po czym zrobił to:

Techniczny majstersztyk. Na tym jednak snajper Rossonerich nie poprzestał. Kwadrans po zmianie stron wykorzystał centrę Hakana Calhanoglu i głową uprzedził wychodzącego z bramki Etrita Berishę, pewnie kierując futbolówkę do siatki. W 68. minucie 23-letniego napastnika zastąpił Patrick Cutrone.

Dla Krzysztofa Piątka były to już trafienia numer 16. i 17. (a 5. i 6. w barwach Milanu) w bieżących rozgrywkach Serie A. Najskuteczniejszy w całej lidze Cristiano Ronaldo ma dwa gole więcej od naszego rodaka.