Ekstraklasa. Legia wskakuje na pozycję lidera, Piast wydostaje się z dna tabeli

Legia Warszawa, dzięki wygranej na wyjeździe z Cracovią (1:0), została nowym liderem PKO Ekstraklasy. Z dna tabeli wydostał się natomiast Piast Gliwice, który w dwóch ostatnich ligowych meczach wywalczył komplet punktów.

Legia Warszawa trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu zawdzięcza trafieniu Filipa Mladenovicia. Piętnastokrotny reprezentant Serbii w 51. minucie wyjazdowej konfrontacji z Cracovią (1:0) wykorzystał centrę Josipa Juranovicia zza „szesnastki” i uderzeniem z dziewięciu metrów spokojnie posłał futbolówkę do siatki. Komplet punktów pozwolił podopiecznym Czesława Michniewicza wskoczyć na fotel lidera PKO Ekstraklasy kosztem Rakowa Częstochowa.

Zawodnicy Marka Papszuna zremisowali w Poznaniu z Lechem 3:3. Samo spotkanie miało dramatyczny przebieg. Goście stosunkowo szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie, po czym – na przestrzeni zaledwie 18 minut – pozwolili sobie na wbicie trzech goli i już na początku drugiej połowy musieli odrabiać straty. W doliczonym czasie gry kapitalną indywidualną akcją popisał się jednak Daniel Szelągowski, który popędził z piłką przez dobre 40 metrów, minął czterech rywali i pewnym strzałem nie dał szans Filipowi Bednarkowi. Raków przedłużył tym samym serię ligowych meczów bez porażki do dziewięciu.

Trzecie miejsce w stawce zachował Górnik, mimo że dość niespodziewanie uległ na własnym terenie Piastowi Gliwice 1:2. Mistrzowie Polski z 2019 roku swoją pierwszą wygraną w bieżących rozgrywkach zawdzięczają między innymi Jakubowi Świerczokowi. Wypożyczony z Łudogorca Łazgrad napastnik w końcu zaczął wpisywać się na listę strzelców – trzy dni później trafił również do bramki Lechii Gdańsk (2:0), a jego drużyna ponownie zgarnęła komplet trzech „oczek”. Taki stan rzeczy sprawił, że ekipa Waldemara Fornalika opuściła dno tabeli, awansując na piętnastą lokatę.

Przełamała się Jagiellonia Białystok, i to w dobrym stylu. „Duma Podlasia” pewnie pokonała u siebie słabo spisującą się w obecnym sezonie Wisłę Płock 5:2. Bohaterem widowiska został Jakov Puljić, który popisał się hat-trickiem. Świetne zawody zaliczył również Tomas Pikryl. Czech zanotował aż trzy asysty, w tym jedną po sprytnie rozegranym rzucie wolnym w 13. minucie spotkania, kiedy zamiast bezpośrednio uderzać z rzutu wolnego – przytomnie podał do osamotnionego Jakova Puljicia, a ten po chwili otworzył wynik rywalizacji.