Ekstraklasa. Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo ligowego outsidera

W poniedziałkowym meczu kończącym 23. kolejkę Ekstraklasy doszło do niespodzianki. Zajmujący ostatnie miejsce w ligowej tabeli Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała na wyjeździe 2:1 Cracovię. Dla Słoni była to pierwsza wygrana na boisku rywala w obecnym sezonie.

Termalica – mimo zdobycia czterech punktów w pierwszych trzech meczach w 2022 roku – nadal zajmowała ostatnie miejsce w tabeli z kilkupunktową stratą do bezpiecznych miejsc. Beniaminek musiał szukać kolejnych zdobyczy punktowych na obiekcie Cracovii, która potrafiła punktować w starciach z ekipami z czołówki: Lechem Poznań czy Lechią Gdańsk.

Pierwsze pół godziny spotkania upłynęło raczej spokojnie. Ciekawych akcji było jak na lekarstwo. Kilka minut później przez szansą stanął Cornel Rapa, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, jednak posłał futbolówkę obok słupka. Termalica swojej okazji doczekała się w 39. minucie. Muris Mesanović skuteczną główką zamknął dośrodkowanie Adama Radwańskiego. Chwilę później zespół z Niecieczy podwyższył prowadzenie – ponownie za sprawą Mesanovicia, który sfinalizował składną akcję swojego zespołu.

Cracovia złapała kontakt niedługo po wznowieniu gry po przerwie. Bramkarza Słoni pokonał Florian Loshaj, który pojawił się na murawie od 46. minuty. Pasy dążyły do wyrównania. Swoje okazje mieli m.in. Michał Rakoczy czy Pelle van Amersfoort, jednak w pierwszym przypadku dobrze interweniował bramkarz rywala, zaś po strzale Holendra piłka poszybowała obok bramki.

Termalica zdołała utrzymać korzystny wynik, dzięki czemu mogła cieszyć się z pierwszej wyjazdowej wygranej w sezonie. Beniaminek nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy, ale strata do trzynastej pozycji w tabeli nie jest tak duża i wynosi pięć punktów.