Ekstraklasa. Bez bramek w Krakowie, co z Moskalem?

Wisła Kraków zremisowała na własnym stadionie z Koroną Kielce 0:0 w meczu inaugurującym zmagania 10. kolejki Ekstraklasy. Mimo, że piłkarze Białej Gwiazdy przegrali w bieżącym sezonie zaledwie jedno spotkanie i plasują się na 5. pozycji w tabeli od dłuższego czasu mówi się o zwolnieniu Kazimierza Moskala obecnego szkoleniowca krakowskiego zespołu.

Radek Dejmek Wilde-Donald Guerrier Denis Popoviæ Richard Guzmics Micha³ Przyby³aJuż w 1. minucie błąd defensywy Białej Gwiazdy mógł wykorzystać Airam Lopez Cabrera, ale jego strzał obronił Radosław Cierzniak. Po drugiej stronie boiska swoim kunsztem miał okazję wykazać się Zbigniew Małkowski, który zatrzymał Wilde-Donalda Guerriera. Bliski szczęścia był również Rafał Boguski. 31-latek główkował po wrzutce Łukasza Burligi, jednak piłka trafiła prosto w poprzeczkę. W 36. minucie Cierzniaka próbował zaskoczyć Aleksandrs Fertovs. Były golkiper Dundee United zachował czujność i sparował futbolówkę na rzut rożny. (fot. PAP/Stanisław Rozpędzik)

Kazimierz MoskalPo przerwie tempo nieco spadło, a na groźną sytuację musieliśmy czekać aż do 57. minuty. Wówczas jeden z zawodników gospodarzy wstrzelił piłkę w szesnastkę Korony, gdzie z kłopotami interweniował golkiper gości. Kwadrans przed końcem próbował jeszcze Kamil Sylwestrzak, jednak jego uderzenie głową nieznacznie minęło słupek bramki krakowian. W 80. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Vladislavs Gabovs, który musiał opuścić boisko. Miejscowi nie zdołali wykorzystać przewagi i do końca spotkania utrzymał się bezbramkowy remis. (fot. PAP/Stanisław Rozpędzik)

Po dzisiejszym spotkaniu podopieczni Kazimierza Moskala plasują się na 5. pozycji z czternastoma oczkami na koncie. Korona natomiast ma punkt mniej, co daje jej aktualnie 10. miejsce.