Piłka nożna. 15. gol Adama Buksy na boiskach tureckiej Super Lig

Adam Buksa po raz kolejny wpisał się na listę strzelców w rozgrywkach tureckiej ekstraklasy. Napastnik wykorzystał rzut karny w meczu z Pendiksporem, ale jego Antalyaspor ostatecznie przegrał (1:2). Polak ma na koncie 15 goli, co daje mu piąte miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników ligi.

Reprezentant Polski otworzył wynik rywalizacji. W 11. minucie jeden z rywali zagrał piłkę ręką w polu karnym, przez co sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Adam Buksa, który płaskim uderzeniem pokonał Erdema Canpolata. Dla snajpera jest to już 15. gol w tureckiej Super Lig, co czyni go piątym najskuteczniejszym zawodnikiem w tym sezonie. Liderem klasyfikacji jest Mauro Icardi. Argentyńczyk ma w dorobku 23 bramki.

Chwilę po trafieniu Buksy przyszła odpowiedź ze strony gości. Mame Thiam po dobitce doprowadził do remisu. Mecz rozstrzygnął się jeszcze przed przerwą. W doliczonym czasie gry Halil Akbunar popisał się indywidualną akcją. Zakończył ją mocnym uderzeniem.

W ekipie z Antalyi całe spotkanie rozegrał również młodzieżowy reprezentant Polski Jakub Kałuziński.

Antalyaspor z 45 punktami na koncie zajmuje dziesiąte miejsce. Natomiast Pendikspor walczy o pozostanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Z 33 „oczkami” jest na 19. pozycji. Do lokaty gwarantującej utrzymanie traci cztery punkty.