Euro 2016. Walia szczęśliwie w ćwierćfinale

Reprezentacja Walii pokonała Irlandię Północną 1:0 i zagra w ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw Europy. „Smokom” dopisało dzisiaj szczęście, ponieważ trafienie, dające im promocję do kolejnej fazy rozgrywek, zaliczył w 75. minucie meczu obrońca rywali Gareth McAuley.

Irlandię Północną, która mierzyła się z Polską (0:1) w fazie grupowej czekało w 1/8 finału nie mniej trudne zadanie. Naprzeciw drużynie prowadzonej przez Michaela O’Neilla stanęli Walijczycy, których liderem jest znakomicie prezentujący się na francuskim turnieju Gareth Bale. Skrzydłowy „Smoków” niemal w pojedynkę wprowadził swój zespół do fazy pucharowej.

Round of 16 Wales vs Northern IrelandPoczątek spotkania był spokojny z nieznacznym wskazaniem na Walię, która częściej utrzymywała się przy piłce i prowadziła grę na połowie rywali. Podopieczni Michaela O’Neilla odpowiedzieli uderzeniem Stuarta Dallasa. Przytomnie na linii zachował się Wayne Hennessey i w dalszym ciągu na tablicy widniał bezbramkowy remis. W 19. minucie do siatki trafił Aaron Ramsey, ale pomocnik, występujący na co dzień w Arsenalu Londyn, znajdował się na pozycji spalonej. W odpowiedzi przymierzył Jamie Ward. Próbę 30-latka na rzut rożny sparował golkiper Irlandczyków.

Po przerwie bliski szczęścia był Sam Vokes, jednak futbolówka po jego strzale minimalnie minęła bramkę przeciwników. Gra po powrocie piłkarzy na murawę nie zachwycała kibiców swoją intensywnością. Gorąco zrobiło się dopiero w 75. minucie, kiedy to lewą flanką szarżował Gareth Bale. Lider walijskiej drużyny dośrodkował w szesnastkę, gdzie napastników „Smoków” wyręczył… Gareth McAuley, trafiając do własnej bramki. Walijczycy utrzymali prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego, nie forsując już tempa i tym samym awansowali do najlepszej ósemki Euro 2016.

Round of 16 Wales vs Northern IrelandRound of 16 Wales vs Northern Ireland

Podopieczni Chrisa Colemana w ćwierćfinale zagrają ze zwycięzcą meczu Węgry – Belgia.