Ekstraklasa. Skromne zwycięstwo Kolejorza

Lech Poznań wygrał na własnym stadionie z Koroną Kielce 1:0. Skromne zwycięstwo Kolejorz zawdzięcza Dawidowi Kownackiemu, który w 81. minucie znalazł drogę do bramki strzeżonej przez Zbigniewa Małkowskiego. Mimo małej liczby goli, kibice nie mogli narzekać na brak emocji przy Bułgarskiej.

Gospodarze już w 1. minucie powinni byli wyjść na prowadzenie. Szymon Pawłowski dośrodkował w pole karne, gdzie futbolówkę przejął Darko Jevtić, ale Szwajcar w dogodnej sytuacji pomylił się. Chwilę później Korona zaprezentowała podręcznikową akcję, którą na gola mógł zamienić Rafał Grzelak. Nabil Aankour w efektowny sposób podał do lewego obrońcy kielczan, jednak ten nie zdołał pokonać Matusa Putnocky’ego.

Lech przeważał i kontrolował spotkanie, jednak brakowało mu skuteczności. Bardzo dobrze w środku pola prezentował się Radek Dejmek Marcin Robak Zbigniew Ma³kowski Rafa³ GrzelakRadosław Majewski. W 15. minucie były zawodnik Nottingham Forest rozegrał dwójkową akcję z Marcinem Robakiem. Napastnik gospodarzy uderzył w kierunku dalszego słupka, ale jego próbę odbił Małkowski, a dobitka Jevticia została zablokowana. Niedługo później niecelnie strzelił Pawłowski. W 27. minucie Kolejorz mógł w końcu wyjść na prowadzenie. W dogodnej sytuacji Robak obił jednak poprzeczkę bramki przeciwnika. W pierwszej połowie podopiecznym Nenada Bjelicy wyraźnie brakowało szczęścia.

Po zmianie stron zawodnicy z Wielkopolski znów przeważali. W 55. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Pawłowski. Byłemu reprezentantowi Polski brakowało dzisiaj celności. Podobnie było dwie minuty później, kiedy to znakomicie obsłużył go Łukasz Trałka. Nieskuteczna gra poznaniaków mogła się zemścić w 63. minucie, gdy szczęścia próbował Aankour. Marokańczyk szukał uderzenia przy krótszym słupku, jednak świetnie interweniował golkiper miejscowych.

radoœæ z bramkiLech stwarzał sobie wiele sytuacji, niemniej nie potrafił ich wykorzystać, co dla chorwackiego szkoleniowca było przez długi czas niepokojące. W 76. minucie Jevtić znów trafił w poprzeczkę. Zniecierpliwieni kibice wreszcie doczekali się gola. Dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry rezerwowy Dawid Kownacki z szesnastu metrów uderzył nie do obrony i pokonał Małkowskiego.

Kolejorz zasłużenie wygrał z Koroną 1:0 i tym samym awansował na czwarte miejsce w tabeli Ekstraklasy. Złocisto-krwiści zanotowali natomiast dziesiątą porażkę w sezonie, w efekcie czego spadli na dziesiątą pozycję.