fot. PAP/EPA

Skoki narciarskie. Oberstdorf i Willingen zastąpią Titisee-Neustadt

W lutym 2019 roku odbędą się dwa dodatkowe konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich, w miejsce odwołanych przed tygodniem zmagań w TitiseeNeustadt. Międzynarodowa Federacja Narciarska do przeprowadzenia zawodów wyznaczyła inne niemieckie miejscowości Oberstdorf i Willingen.


Przypomnijmy, że w dniach 8-9 grudnia planowano rozegrać zmagania drużynowe oraz indywidualne w Titisee-Neustadt. W wyniku jednak niekorzystnych warunków pogodowych, które uniemożliwiły odpowiednie przygotowanie obiektu, zadecydowano o odwołaniu zawodów już z kilkudniowym wyprzedzeniem.

W czwartkowe przedpołudnie FIS poinformowało o powierzeniu dwóch konkursów innym niemieckim miejscowościom. W piątek 1 lutego odbędzie się rywalizacja drużynowa na mamuciej skoczni w Oberstdorfie, a dokładnie dwa tygodnie później przeprowadzone zostaną zmagania indywidualne w Willingen.

Tym samym w ostatnim weekendzie przed najważniejsza imprezą sezonu – mistrzostwami świata w Seefeld – będzie można zainkasować aż trzysta punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W całym cyklu stawce przewodzi obecnie Japończyk Ryoyu Kobayashi. Drugi jest Piotr Żyła, zaś trzeci Kamil Stoch.

Sport.RIRM

drukuj