Liga Europejska. Liverpool górą w bitwie o Anglię; Borussia ośmieszyła Tottenham

Liverpool pokonał na własnym stadionie Manchester United 2:0 w „angielskim” meczu 1/8 finału Ligi Europejskiej. Znakomicie zagrali piłkarze Borussii Dortmund, którzy zdemolowali przed własną publicznością wicelidera Premier League Tottenham Hotspur aż 3:0. Pewne zwycięstwo odniosła również ekipa Villarrealu (2:0 z Bayerem Leverkusen).

Liverpool vs Manchester UnitedLiverpool pewnie wygrał w „angielskim” pojedynku z Manchesterem United. The Reds zdecydowanie zdominowali rywali i to oni są bliżej ćwierćfinału. Wynik w 20. minucie strzałem z rzutu karnego otworzył Daniel Sturridge. Jedenastkę wywalczył Nathaniel Clyne, który był faulowany przez Memphisa Depay’a. Wynik, po przerwie, ustalił Roberto Firmino. Brazylijczyk wykorzystał znakomitą asystę Adama Lallany, który posłał futbolówkę między nogami Michaela Carricka i z łatwością pokonał Davida de Geę uderzeniem z kilku metrów.

Jeden z najciekawiej zapowiadających się dwumeczów – pojedynek Borussii i Tottenhamu – był niespodziewanie jednostronnym widowiskiem. Mauricio Pochettino nie zabrał na Signal Iduna Park Erica Diera, a na ławce posadził między innymi Harry’ego Kane’a oraz Erika Lamelę. Koguty były zatem jedynie tłem dla gospodarzy.

Borussia Dortmund vs Tottenham Hotspur F.C.Wynik w 30. minucie otworzył Pierre-Emerick Aubameyang, który strzałem głową pokonał Hugo Llorisa. Po przerwie dwa trafienia dołożył Marco Reus. Niemiec najpierw umieścił piłkę w siatce z niewielkiej odległości, a następnie przymierzył nie do obrony z dziesięciu metrów. Siła ofensywna gości nie pozwoliła im na stworzenie realnego zagrożenia w polu karnym BVB, więc londyńczycy wracali do domu bez zdobyczy bramkowej. Pełne 90 minut w drużynie niemieckiej rozegrał Łukasz Piszczek.

Pewne zwycięstwo odniosła także drużyna Villarrealu. Hiszpanie pokonali na własnym terenie Bayer Leverkusen 2:0. Już w 4. minucie pojedynek sam na sam z golkiperem gości wygrał Cedric Bakambu. Reprezentant Demokratycznej Republiki Konga został bohaterem spotkania. W 56. minucie Bakambu pomknął na bramkę rywali i pokonał Bernda Leno, ustalając wynik meczu.

W pojedynku dwóch przedstawicieli Primera Division – Atheltic Bilbao i Valencii – lepsi okazali się ci pierwsi. Baskowie, po golu Raula Garcii, wygrali 1:0 i są nieco bliżej gry w najlepszej ósemce rozgrywek.

FC Basel vs SevillaBez większych emocji obyło się w Bazylei, gdzie zagościła Sevilla. Andaluzyjczycy – nadal bez dochodzącego do siebie po kontuzji Grzegorza Krychowiaka – nie zdołali pokonać miejscowego FC Basel. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem i sprawa awansu pozostaje otwarta.

Mecze rewanżowe 1/8 finału zaplanowano na 17 marca.