fot. PAP/Piotr Nowak

Liga Narodów. Polska pozostała w Dywizji A

A jednak! Piłkarska reprezentacja Polski pozostała w Dywizja A Ligi Narodów. Wszystko przez reformę, jaką dokonał Komitet Wykonawczy UEFA.


O tym mówiło się już od dłuższego czasu. W końcu medialne doniesienia znalazły swoje potwierdzenie. Komitet Wykonawczy UEFA zadecydował, że w edycji 2020/2021 Ligi Narodów dwie najwyższe dywizje będą liczyły szesnaście zespołów, a więc o cztery więcej niż do tej pory. Dzięki temu reprezentacja Polski pozostała w gronie najlepszych.

Przypomnijmy – w pierwszym sezonie nowoutworzonych rozgrywek podopieczni Jerzego Brzęczka w meczach z Włochami (1:1, 0:1) i Portugalią (2:3, 1:1) zdobyli zaledwie dwa punkty, w efekcie czego zajęli ostatnią, trzecią pozycję w swojej grupie, a to miało skutkować spadkiem do Dywizji B. Podobny los czekał również Niemców, Islandczyków oraz Chorwatów. Według nieoficjalnych informacji o reformie Ligi Narodów zadecydowała słaba postawa mistrzów świata z 2014 roku.

Tak więc w Dywizji A będą rywalizować: Portugalia, Holandia, Anglia, Szwajcaria, Niemcy, Belgia, Hiszpania, Francja, Włochy, Islandia, Chorwacja, Polska, Ukraina, Szwecja, Dania oraz Bośnia i Hercegowina.

Pierwszą edycję rozgrywek wygrała Portugalia, która w finale pokonała Holandię 1:0, a jedynego gola zdobył Goncalo Guedes. W spotkaniu o trzecie miejsce natomiast Anglia wygrała ze Szwajcarią (0:0, k. 6:5).

Sport.RIRM

drukuj