Ekstraklasa. Losy meczu w Kielcach rozstrzygnięte w dwie minuty

Korona Kielce zremisowała przed własną publicznością z Piastem Gliwice 1:1 w meczu 3. kolejki piłkarskiej Lotto Ekstraklasy. Obie bramki padły w odstępie minuty. Na gola gości w 71. minucie kilkadziesiąt sekund później odpowiedzieli złocistokrwiści. Po dzisiejszym spotkaniu wicemistrzowie Polski mają w dorobku cztery, a drużyna trenera Tomasza Wilmana dwa punkty.

Piłkarze z Kielc po dwóch wyjazdowych spotkaniach, z których przywieźli punkt, tym razem liczyli na zwycięstwo na własnym stadionie. Piast, który przed tygodniem pokonał Wisłę Płock (2:1), chciał pokusić się o kolejny komplet punktów.

Bartosz Szeliga Ken Kallaste Rafa³ GrzelakPierwsza połowa meczu była bardzo nudnym widowiskiem. W poczynaniach obu ekip brakowało spokoju i precyzji. Pierwszy ciekawszy zryw kielczan miał miejsce w 18. minucie, ale strzał Marcina Cebuli poleciał wysoko nad bramką rywali. Pięć minut później dośrodkować z prawego skrzydła próbował Tomasz Mokwa. Wyszło z tego jednak uderzenie, ale Michal Pesković był czujny przy krótkim słupku. Tuż przed przerwą jeszcze jedną groźną akcję przeprowadzili gospodarze. Nabil Aankour wbiegł w pole karne i zagrał wzdłuż bramki w kierunku Łukasza Sekulskiego, lecz napastnik Korony nie sięgnął piłki.

W drugiej połowie gra nieco się ożywiła. W 60. minucie, po dość chaotycznej akcji kielczan, z dystansu technicznie uderzył Mateusz Możdzeń, jednak po odbiciu od obrońców rywala futbolówka wyszła na rzut rożny. Kilkadziesiąt sekund później bardzo blisko gola byli piłkarze z Gliwic. Z piłką wbiegł w pole karne Bartosz Szeliga, posłał ją w długi róg bramki miejscowych, ta jednak trafiła w słupek i wyszła w pole.

£ukasz SekulskiSzeliga nie pomylił się z kolei w 71. minucie. Z prawej strony zacentrował Mokwa, a pierwszy z wymienionych wspaniale przymierzył lobem w długi róg bramki Korony, dając prowadzenie wicemistrzom Polski. Piast cieszył się z takiego wyniku minutę. Z prawego skrzydła dośrodkował Bartosz Rymaniak, a Łukasz Sekulski precyzyjną główką w róg bramki doprowadził do remisu. Wynik 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Zespół z Gliwic po trzech spotkaniach ma w dorobku cztery punkty i zajmuje ósme miejsce w tabeli. Korona natomiast z dwoma oczkami na koncie plasuje się na trzynastej pozycji.