USA ostrzegają przed zagrożeniem zamachami

Stany Zjednoczone ostrzegają swoich obywateli przed potencjalnymi atakami terrorystycznymi w całej Europie. Ostrzeżenie wydał Departament Stanu. Zastrzegł jednak, że nie ma żadnych konkretnych informacji dotyczących zagrożeń dla Euro 2016 i Światowych Dni Młodzieży.

Alert ten obowiązywać ma do 31 sierpnia.

Dr Łukasz Kister, ekspert ds. bezpieczeństwa, podkreśla, że ostrzeżenia płynące zza oceanu są czymś normlanym. Wskazuje, że Amerykanie mają dużo bardziej profesjonalną strategię informowania społeczeństwa o zagrożeniach niż w Europie czy Polsce.

– W przypadku Stanów Zjednoczonych każde zdarzenie, każda informacja o utrzymywaniu się jakiegoś ryzyka powoduje, że obywateli informuje się ponownie o takich wydarzeniach, zdarzeniach, ostrzeżeniach, ryzykach. W Europie poziom zagrożenia terrorystycznego jest ciągle na wysokim poziomie. Ryzyko jest znacznie wyższe, niż było jeszcze kilka miesięcy temu. Trudno więc dziwić się, że Amerykanie ostrzegają swoich obywateli przed wyjazdami na Stary Kontynent – mówi dr Łukasz Kister.   

Polski rząd pracuje obecnie nad tzw. ustawą antyterrorystyczną. Projekt ma zostać przyjęty jeszcze w tym miesiącu. Jego głównym zadaniem jest zwiększenie kompetencji służb w celu zwalczania terroryzmu.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl