fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP

Ełk: Para prezydencka na festynie z okazji Dnia Dziecka

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą biorą w środę udział w XI Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym zorganizowanym w Ełku (Warmińsko-Mazurskie) z okazji Dnia Dziecka.

Organizatorami rodzinnego pikniku są Caritas Diecezji Ełckiej oraz Urząd Miasta Ełku. Festyn od rana odbywa się na placu Jana Pawła II. Tu na najmłodszych czekają liczne atrakcje przygotowane specjalnie na ten dzień – zabawy, warsztaty i konkursy. Na scenie prezentują się zespoły artystyczne.

Rano rozpoczął się też konkurs rysunkowy dla dzieci pt. „Co najbardziej lubię w Polsce?”. Para prezydencka podczas swojej wizyty wręczy nagrody jego laureatom.

Z okazji Dnia Dziecka para prezydencka skierowała do dzieci list. Jego treść zamieszczono na oficjalnej stronie prezydenta RP www.prezydent.pl.

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda życzą dzieciom m.in. „dużo zdrowia, optymizmu”, ale też pogodnych i szczęśliwych dni i aby dzieciństwo było czasem „miłych i inspirujących wspomnień”, które w dojrzałym życiu będą kształtować ich kreatywność.

„Życzymy Wam sukcesów w nauce. Zdobytą wiedzę starajcie się wykorzystywać z pożytkiem dla Was i osób, które spotkacie na swej drodze. Niech cechuje Was różnorodność zainteresowań, ciekawość wobec świata, otwartość i wrażliwość na drugiego człowieka. (…) Życzymy Wam również, aby dorośli zawsze byli dla Was pełni zrozumienia, wsparcia i zachęty do interesującej zabawy oraz ciekawej pracy” – napisał prezydent z małżonką. Zamieścili również swoje czarno-białe fotografie z czasów, gdy byli przedszkolakami.

PAP/RIRM

drukuj