Narodowa Rada Studiów Strategicznych

Prezydent Andrzej Duda chce powołania Narodowej Rady Studiów Strategicznych. Miałaby ona powstać z utworzonej już przez niego Narodowej Rady Rozwoju.

W skład tego organu wchodzi obecnie 87 ekspertów z różnych dziedzin, w tym kilku wykładowców WSKSiM. Jej celem jest przygotowanie planu naprawy
i rozwoju kraju.

Podczas Forum dla Wolności i Rozwoju w Katowicach prezydent Andrzej Duda podkreślał, że chciałby zmiany formuły, w jakiej funkcjonuje obecnie Narodowa Rada Rozwoju.

– Mam taką koncepcję, pewnie będę na ten temat rozmawiał z panią Premier, kiedy rząd się już ukonstytuuje, aby Narodowa Rada Rozwoju wyszła z Kancelarii Prezydenta i stałą się Narodową Radą Studiów Strategicznych. W moim rozumieniu Rada nie tyle powinna przygotowywać ustawy, co strategie rozwojowe kraju i nad nimi powinna dyskutować. Chciałbym, aby stałą się instytucją pomostową, ale w oparciu o własną ustawę – zaznaczył prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda podkreślił, że chce, aby Rada nie była przypisana wyłącznie do jednego organu państwa, ale miała wymiar ponad administracyjny.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl