W przyszłym tygodniu PiS wyłoni kandydatów na ministrów

W przyszłym tygodniu komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości podejmie decyzję o kandydatach na ministrów – poinformowała rzecznik partii Elżbieta Witek.

Dziś odbywa się kolejna narada kierownictwa partii w sprawie kształtu przyszłego rządu. Obecnie trwa również giełda nazwisk.

Polskie prawo nie precyzuje, w jakim czasie partia zwycięska ma wyłonić szefów resortów – zauważa Bartłomiej Radziejewski, dyrektor analiz Klubu Jagiellońskiego i redaktor Naczelny Nowej Konfederacji.

– Na razie formalizować tego nie ma sensu, bo polityka jest zbyt płynną, zmienną rzeczywistością, żeby narzucać tu takie zbytnio sformalizowane i kostyczne reguły. W moim przekonaniu, natomiast kwestią dobrego obyczaju powinno być to, że główna partia opozycyjna ma jasno wyłonionych kandydatów na poszczególnych ministrów, którzy mają jasne wizje polityki w poszczególnych resortach jeszcze przed wyborami, a cóż dopiero po wyborach – ocenia Bartłomiej Radziejewski.

W dalszym ciągu nie wiemy także, kiedy odbędzie się pierwsze posiedzenie Sejmu.

Przedstawiciele PiS-u spotkali się już z prezydentem Andrzejem Dudą w sprawie kalendarza wyborczego. Prezydent rozmawiał z prezesem PiS-u Jarosławem Kaczyńskim, szefem komitetu wykonawczego partii Joachimem Brudzińskim i wiceprezesem Adamem Lipińskim.

RIRM

drukuj