Lekkomyślne decyzje ministra Zembali

Przedłużenie rządowego projektu finansowania in vitro i odłączenie Instytutu Onkologii w Gliwicach od Instytutu Onkologii. To dwie nieprzemyślane i złe decyzje ministra zdrowia Mariana Zembali – podkreślają politycy PiS-u.

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski zwrócił uwagę, że profesor Zembala podjął tak ważne decyzje na kilka dni przed odejściem z resortu.

– Pan prezydent Andrzej Duda już na początku swojej kadencji apelował do rządu o to, żeby nie podejmować ważnych decyzji w końcówce urzędowania. Jeśli pan minister nie podpisał jeszcze tej ustawy to bardzo proszę, aby jej nie podpisywał. Jeżeli nie podpisano jeszcze decyzji o odłączeniu Instytutu Onkologii w Gliwicach od Instytutu Onkologii to również zwracam się do Rady Ministrów do Ministra Mariana Zembali o powstrzymanie się od podejmowania tak ważnych decyzji – apelował Stanisław Karczewski.

Strona rządowa podkreśla, że po przejęciu władzy PiS będzie mogło zmienić obowiązujące przepisy blokując finansowanie programu in vitro. Według ekspertów, będzie to bardzo trudne, chociażby ze względu na pary, które są w trakcie leczenia.

Ustawa o in vitro błędnie nazywana „ustawą o leczeniu niepłodności” została przez Sejm przyjęta w czerwcu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl