MŚ piłkarek ręcznych. Jest awans do półfinału! Wielki sukces Polek!

Szczypiornistki reprezentacji Polski awansowały do najlepszej czwórki rozgrywanych w Danii mistrzostw świata. W ćwierćfinałowym pojedynku biało-czerwone uporały się z niepokonanymi dotychczas Rosjankami 21:20. MVP spotkania wybrano wspaniale broniącą w ostatnich minutach Weronikę Gawlik.

Poprzez zwycięstwo nad Węgrami nasze panie osiągnęły więcej niż oczekiwaliśmy. Batalię o półfinał miały stoczyć dziś z Rosją, która nie dość, że nie przegrała dotychczas ani jednego pojedynku, to w pokonanym polu zostawiła m.in. Norweżki, Hiszpanki czy Rumunki.

piłka-ręczna-polska-rosja (2)Starcie ze Sborną Polski rozpoczęły od bramki Karoliny Kudłacz-Gloc. W odpowiedzi Annę Wysokińską zdołała pokonać Polina Kuzniecowa. Od tego momentu podopieczne Kima Rasmussena dyktowały warunki. Precyzyjne rzuty Moniki Kobylińskiej i Patrycji Kulwińskiej, a także świetna postawa naszej bramkarki sprawiły, że biało-czerwone objęły prowadzenie 4:1.

W kolejnych minutach Rosjanki przypomniały sobie wcześniejszą dyspozycję, która pozwoliła im na triumf w grupie D. Dobrze między słupkami zaczęła radzić sobie Anna Sedoykina, a gola na 6:6 wywalczyła Anna Wiakieriewa. W końcówce pierwszej połowy nasze panie wzięły się solidnie do pracy. Za sprawą Iwony Niedźwiedź odskoczyły przeciwniczkom na trzy gole (10:7). Na przerwę schodziły z zaliczką dwóch trafień – to efekt dobrej postawy na skrzydle Poliny Kuzniecowej (11:9).

piłka-ręczna-polska-rosja (1)Gdy na początku drugiej odsłony biało-czerwone wyszły na prowadzenie 15:12, wydawało się, że nic nie zatrzyma ich w drodze po miejsce w najlepszej czwórce turnieju. Niestety, dziesięciominutowy przestój w ofensywie sprawił, że kwadrans przed końcem bliższe ostatecznego triumfu były rywalki (15:17). Dwie ważne akcje podopiecznych Kima Rasmussena wykończyła wtedy Agnieszka Kocela (17:17).

Rozpoczęła się wojna nerwów, w której obie drużyny rywalizowały gol za gol. Nikt nie przypuszczał, że trafienie Olgi Akopian na 20:19 dla Rosjanek może być ich ostatnią bramką w tym meczu. Polki odpowiedziały rzutem w okienko Moniki Kobylińskiej (20:20), a kilka kluczowych interwencji odnotowała Weronika Gawlik. Nasza bramkarka broniła na niezwykle wysokiej skuteczności. Niestety, biało-czerwone po raz kolejny miały duży problem w ataku, który chwilę przed końcem zwycięskim golem zażegnała Kobylińska.

piłka-ręczna-polska-rosja (3) piłka-ręczna-polska-rosja (4)

Nasze panie są już pewne występu w turnieju eliminacyjnym do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. W starciu, którego stawką będzie finał, podejmą Holandię. W fazie grupowej mistrzostw świata podopieczne Kima Rasmussena uległy zespołowi Oranje 20:31.