Kwalifikacje ME 2015: Szybka wygrana Polek

Reprezentacja Polski siatkarek pokonała w Lugano Łotwę 3:0 (25:20, 25:6, 25:20) w trzecim spotkaniu turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Zgodnie z oczekiwaniami, podopieczne Piotra Makowskiego pewnie i wysoko pokonały reprezentację Łotwy 3:0. Biało-czerwone w żadnym z setów nie pozwoliły rywalkom nawet na przekroczenie bariery dwudziestu punktów. O dominacji Polek najlepiej świadczy wynik drugiej partii – 25:6. Nerwowo było jedynie na początku trzeciego seta, kiedy to Polki przegrywały już 3:8, ale w tym momencie sprawy w swoje ręce wziął duet: Maja Tokarska i Katarzyna Zaroślińska. Pierwsza świetnie zagrywała, druga skutecznie punktowała. Jeśli doliczyć do tego znakomitą grę Klaudii Kaczorowskiej, to nie dziwi, że przewaga naszych siatkarek z minuty na minutę systematycznie się powiększała. Ostatecznie drużyna Makowskiego wygrała do 20.

Dzięki tej wygranej Polki, z dorobkiem ośmiu oczek, zakończą turniej kwalifikacyjny w Lugano jako liderki grupy B. W ostatnim dzisiejszym meczu Szwajcaria zagra z Ukrainą (początek, godz. 18.00).

Następne spotkanie eliminacji do mistrzostw Europy biało-czerwone rozegrają 23 maja w hali Łuczniczka w Bydgoszczy z Łotwą.

Polska Łotwa 3:0

(25:20, 25:6, 25:20)

Polska: Wołosz (8), Zaroślińska (12), Kaczorowska (12), Smarzek (9), Tokarska (12), Kąkolewska (3), Durajczyk (libero) oraz Wójcik (2), Moskwa i Skowrońska (4)

Łotwa: Ragozina (4), Malasevska (5), Auzina (5), Caica (1), Sorokina (10), Filipjonoka (5), Lece K. (libero) oraz Berzina, Bidzane, A. Lece (4), Brinke i Liepinlauska (libero)