Liga Europy. Dramat Arki w doliczonym czasie gry

Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z FC Midtjylland 1:2 i tym samym pożegnała się z marzeniami o grze w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europy. Podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego przez większość czasu kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, jednak gol Alexandra Soerlotha w doliczonym czasie gry zapewnił awans zespołowi z Danii.

Po zwycięstwie w pierwszym pojedynku (3:2), Arka znajdowała się przed rewanżem w nieco lepszej sytuacji. Miała w zapasie jednego gola i mogła bardziej skupić się na defensywie. Zawodnicy Leszka Ojrzyńskiego nie zamierzali dziś jednak skupić się tylko na obronie. Było to widoczne od początku spotkania. Wówczas zdobywca Pucharu Polski dość często pojawiał się w polu karnym Jespera Hansena. Brakowało „tylko” strzałów w światło bramki.

W 11. minucie groźnie zrobiło się natomiast w „szesnastce” Pavelsa Steinborsa, gdy do futbolówki doszedł Rilwan Hassan i trafił w słupek. W odpowiedzi niecelnie z dystansu uderzył Michał Marcjanik. W kolejnych fragmentach gra była bardziej wyrównana, a na dobre okazje trzeba było poczekać aż do drugiej połowy meczu.

Po zmianie stron goście mądrze się bronili, a w dodatku potrafili stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika. W 59. minucie Marcus Vinicius zacentrował z rzutu rożnego na głowę Dawida Sołdeckiego, który pewnie umieścił piłkę w siatce rywali. W tym momencie żółto-niebiescy byli o krok od awansu. Duńczycy nie zamierzali się jednak poddawać i w 77. minucie szczęśliwie doprowadzili do remisu. Pomógł im w tym Tadeusz Socha, który dość przypadkowo, strzałem głową, pokonał Pavelsa Steinborsa.

Po wyrównującym trafieniu Midtjylland nabrał wiatru w żagle i szukał swojej szansy na zadanie decydującego ciosu. Gospodarze byli bardzo cierpliwi, a upragniony gol dla nich padł w doliczonym czasie gry. Wówczas Gustav Wikheim „główką” przedłużył podanie w polu karnym do Alexandra Soerlotha, a ten uderzeniem z kilku metrów wyrzucił Arkę z trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy.