Premier League. Liverpool poskromił Świętych

Liverpool po bramkach Luisa Suareza, Raheema Sterlinga oraz Stevena Gerrarda pokonał na wyjeździe Southampton 3:0 w meczu 28. kolejki angielskiej Premier League. Dzięki tej wygranej „The Reeds” awansowali na pozycję wicelidera tabeli. W bramce gospodarzy przez pełne 90 minut stał Artur Boruc.

Piłkarze Mauricio Pochettino przystępowali do dzisiejszego spotkania po dwóch wyjazdowych porażkach z rzędu, natomiast przyjezdni mieli za sobą trzy kolejne zwycięstwa w lidze. Pierwsza konfrontacja  pomiędzy tymi zespołami w obecnym sezonie, zakończyła się wygraną drużyny Artura Boruca (1:0).

Pierwsze minuty meczu przebiegały pod dyktando Liverpoolu. Już pierwsza akcja mogła przynieść bramkę dla gości, ale świetną interwencją popisał się Jose Fonte, kiedy to w ostatniej chwili przeciął podanie Daniela Sturridge do stojącego niemal przed pustą bramką Luisa Suareza.

To czego nie udało się zrobić w siódmej minucie, podopieczni Brendana Rodgersa dokonali dziewięć minut później. Wtedy piłka dość przypadkowo trafiła w polu karnym pod nogi Suareza. A ten pewnym i technicznym strzałem nie dał większych szans Borucowi. Southampton Liverpool 0:1

Gospodarze przez całą pierwszą część spotkania mieli przewagę w posiadaniu piłki, ale tak naprawdę tylko dwa razy poważnie zagrozili bramce rywali. Najpierw szczęścia próbował Adam Lallana, jednak jego uderzenie zatrzymało się na słupku, zaś chwilę później absolutnie stuprocentową okazję zmarnował Jay Rodriguez, który z kilku metrów nie zdołał pokonać bardzo dobrze dysponowanego Simona Mignoleta.

Druga połowa miała już nieco inny przebieg. Więcej z gry mieli goście i to właśnie oni podwyższyli prowadzenie do dwóch goli w 58 minucie. Tym razem na listę strzelców wpisał się wprowadzony na plac gry chwilę wcześniej Raheem Sterling, który przytomnym strzałem z dwunastu metrów pokonał Boruca. Southampton Liverpool 0:2

Stracony drugi gol wyraźnie podłamał „Świętych”, którzy całkowicie oddali inicjatywę przeciwnikowi, a ten raz po raz zagrażał bramce Boruca. Swoje okazje mieli jeszcze Sturridge i Suarez, ale przy ich strzałach brakowało precyzji. Jeszcze w doliczonym czasie gry miejscowych dobił Steven Gerrad, który pewnie egzekwował jedenastkę. Southampton Liverpool 0:3

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Liverpool wskoczył na drugą pozycje w tabeli, kosztem Arsenalu Londyn, który niespodziewanie stracił punkty w meczu ze Stoke (0:1). Liderem wciąż pozostaje natomiast Chelsea. Zawodnicy Jose Mourinho wypunktowali na wyjeździe Fulham 3:1, a klasycznym hat-trickiem popisał się reprezentant Niemiec Andre Schürrle.

Southampton Liverpool 0:3

Suarez 16’ Sterling 58’ Gerrard 90 (k.)

Southampton: Boruc – Chambers, Fonte, Lovren, Shaw – Davis (Ramirez 46’), Cork (Wanyama 77’), Schneiderlin – Rodriguez, Lambert (Gallagher 76’), Lallana

Liverpool: Mignolet – Flanagan, Skrtel, Agger, Johnson – Henderson, Gerrard, Allen – Coutinho (Sterling 57’) – Sturridge (Aspas 85’), Suarez