Bundesliga: Schalke bez szans w meczu z Bayernem! Hat – trick Robbena!

W najciekawszym spotkaniu 23. kolejki Bundesligi Bayern Monachium pokonał Schalke 5:1. Losy spotkania rozstrzygnęły się w pierwszych trzydziestu minutach meczu, kiedy to Bawarczycy aż czterokrotnie trafiali do bramki Fahrmanna. Hat – trickiem popisał się holenderski pomocnik Bayernu – Arjen Robben.

Strzelanie Niemcy rozpoczęli w 3 minucie spotkania. Do rzutu wolnego podszedł Alaba. Piłka po strzale Austriaka odbiła się jeszcze od jednego z piłkarzy Schalke i wpadła do bramki. Goście nie ochłonęli jeszcze po pierwszym ciosie, a już musieli zbierać się po kolejnym trafieniu Bawarczyków. Oko w oko z Fahrmannem stanął Robben. Holender podciął futbolówkę nad niemieckim golkiperem i podwyższył prowadzenie. Schalke nie potrafiło zareagować na wspaniałą grę gospodarzy. Nie minęło 10 minut, a trzeciego gola zdobył Mario Mandzukić. Piłkę w pole karne wrzucił Alaba, a chorwacki snajper głową wpakował ją do siatki. Chwilę później w szesnastkę Schalke wbiegł Robben i technicznym strzałem zdobył czwartą bramkę. Goście zaatakowali dopiero pod koniec pierwszej połowy, jednak na ich drodze stanął dobrze dysponowany Manuel Neuer.

Honorowe trafienie piłkarze z Zagłębia Ruhry odnotowali w 64 minucie meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rafinha wpakował futbolówkę do własnej bramki. Rozdrażniony Bayern znów ruszył do ataku. Na kwadrans przed końcem Papadopoulos sfaulował w polu karnym Mandzukicia. Grek wyleciał z boiska, a jedenastkę na gola zamienił Robben. Dalsze minuty przebiegły pod hasłem spokojnego oczekiwania na końcowy gwizdek arbitra. Bayern rozstrzygnął spotkanie w pół godziny i może cieszyć się z kolejnego miażdżącego triumfu. To druga z rzędu, niecodziennie wysoka porażka Schalke. Piłkarze z Zagłębia Ruhry w minioną środę ulegli u siebie Realowi Madryt 1:6.

Bayern Monachium – Schalke 04 5:1 (4:0)

D. Alaba 3’ A. Robben 15’ 28’ 78’ (karny) M. Mandzukić 24’ – Rafinha 64’ (sam.)

Bayern: Neuer – Rafinha, Martinez, Dante, Alaba – Schweinsteiger (77’ Hoejbjerg) – Robben (84’ Contento), Thiago, Kroos, Goetze (70’ Pizarro) – Mandzukić

Schalke: Faehrmann – Hoewedes, Papadopoulos, Matip, Kolasinac – Neustaedter, Boateng – Farfan, Draxler (79’ Hoogland), Goretzka (29’ Fuchs) – Huntelaar