Polacy za granicą. Dwa gole Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski zdobył dwa gole w wygranym przez Bayern Monachium wyjazdowym pojedynku z Borussią Moenchengladbach 5:1. To czwarta z rzędu wygrana Bawarczyków w Bundeslidze.

Po pierwszej połowie obrońcy tytułu prowadzili 2:1. Zaraz po zmianie stron przypomniał o sobie Robert Lewandowski. Była 47. minuta, kiedy Polak otrzymał podanie od Thiago Alcantary. Mimo asysty dwóch obrońców zdołał obrócić się w stronę bramki i huknął nie do obrony.

W doliczonym czasie gry, kiedy Bayern wygrywał już 4:1, Lewandowski stanął przed kolejną szansą. W ocenie arbitra Joshua Kimmich był faulowany w polu karnym. Piłkę na jedenastym metrze ustawił polski snajper, poczekał aż bramkarz się położy i ze spokojem uderzył piłkę w drugi róg bramki.

Widowisko zakończyło się wygraną Bawarczyków 5:1. Mistrzowie Niemiec zrównali się punktami z Borussią Dortmund i poważnie mogą myśleć o obronie tytułu.

Robert Lewandowski jest liderem klasyfikacji strzelców. Ma 15 goli, tyle samo, co Serb Luka Jović z Eintrachtu Frankfurt.

* * *

Swoje show miał dzisiaj także Dawid Kownacki. Napastnik zdobył dwie bramki w wygranym 4:0 meczu z Schalke. Fortuna Duesseldorf awansowała na 11. miejsce w tabeli Bundesligi.