Euro 2020. Piękne gole w Baku. Cenne zwycięstwo Szwajcarii z Turcją

Reprezentacja Szwajcarii pokonała Turcję 3:1 w ostatnim spotkaniu grupy A. Ozdobą meczu były piękne gole autorstwa Xherdana Shaqiriego oraz Irfana Kahveciego. Komplet punktów sprawił, że podopieczni Vladimira Petkovicia wykonali duży krok w stronę awansu do fazy pucharowej Euro 2020.

Wynik meczu na Stadionie Olimpijskim w Baku otworzył już w 6. minucie Haris Seferović. Snajper Benfiki Lizbona znalazł trochę wolnej przestrzeni przed polem karnym rywali i sprytnym strzałem w kierunku dalszego słupka zaskoczył Ugurcana Cakira.

Dwadzieścia minut później w roli głównej – po raz pierwszy w tym spotkaniu – wystąpił Xherdan Shaqiri, który przepięknym uderzeniem z dystansu w samo „okienko” tureckiej bramki podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

Po zamianie stron cudownej urody trafieniem popisał się również Irfan Kahveci. Pomocnik Fenerbahce Stambuł otrzymał podanie od Hakana Calhanoglu, poprawił sobie futbolówkę i fantastycznym strzałem z dwudziestu metrów nie dał szans Yannowi Sommerowi na skuteczną interwencję.

W 68. minucie „Helweci” zadali trzeci cios. Po wzorowo przeprowadzonej kontrze, Xherdan Shaqiri efektownym uderzeniem z pierwszej piłki w polu karnym – pod poprzeczkę – skompletował dublet. Co ciekawe, przy wszystkich golach drużyny Vladimira Petkovicia asystował Steven Zuber.

Szwajcarzy wygrali 3:1 i wywalczyli trzecie miejsce w grupie A. Z dorobkiem czterech „oczek” mają duże szanse, by ostatecznie znaleźć się w gronie szesnastu najlepszych zespołów Euro 2020. Turcy natomiast zakończyli turniej bez zdobyczy punktowej oraz z zaledwie jedną bramką na koncie.