Piłka nożna. Warta Poznań zagra w ligowej elicie!

Warta Poznań awansowała do PKO Ekstraklasy. W finałowym meczu barażowym, rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim, podopieczni Piotra Tworka pokonali Radomiaka Radom 2:0.

Bohaterem ekipy ze stolicy Wielkopolski został Mateusz Kupczak, który popisał się dubletem. 28-latek dwukrotnie pokonał bramkarza rywali strzałami z rzutu karnego. Przy pierwszej próbie jego intencje wyczuł Cezary Miszta. Golkiper Radomiaka nie miał jednak większych szans wobec mocnego i bardzo precyzyjnego uderzenia pomocnika poznaniaków w kierunku lewego słupka.

Mateusz Kupczak po raz kolejny okazał się bezbłędny z jedenastu metrów w 83. minucie gry. Wówczas potężnym strzałem pod poprzeczkę ponownie zmusił do kapitulacji 18-letniego bramkarza radomian i losy meczu były w zasadzie przesądzone. Końcówka spotkania nie przyniosła już zmiany wyniku.

W efekcie Warta wygrała 2:0 i tym samym awansowała do PKO Ekstraklasy. Poznański zespół zameldował się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce po dwudziestu pięciu latach przerwy! Wiadomo już, że podopieczni Piotra Tworka w pierwszej kolejce nowego sezonu zmierzą się w roli gospodarza z Lechią Gdańsk na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim (23 sierpnia, godzina 15:00).