fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok ma nowego trenera

Krótko trwały poszukiwania następcy Iwajło Petewa na stanowisku trenera Jagiellonii Białystok. Nowym szkoleniowcem „Dumy Podlasia” został Bogdan Zając.


Tego raczej mało kto się spodziewał. Tuż przed rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu PKO Ekstraklasy z funkcji trenera Jagiellonii został zwolniony Iwajło Petew. Powód? Nieoficjalnie mówiło się, że o dymisji 45-letniego Bułgara przesądziły m.in. słaby styl gry zespołu i zakończenie przez białostoczan ostatnich ligowych rozgrywek zaledwie na ósmym miejscu.

Włodarze ekipy z Podlasia nie szukali zbyt długo nowego szkoleniowca. Został nim Bogdan Zając, który podpisał kontrakt do 30 czerwca 2021 roku z opcją jego przedłużenia o następne dwanaście miesięcy.

Dla 47-latka będzie to pierwsza samodzielna w karierze praca w roli głównego trenera. Dotąd był on asystentem Adama Nawałki w Górniku Zabrze, reprezentacji Polski oraz Lechu Poznań. Oficjalnego debiutu w nowym klubie doczeka się już 15 sierpnia, kiedy to „Jaga” zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze w meczu 1/32 finału Pucharu Polski.

Sport.RIRM

drukuj