Ekstraklasa. Śląsk na remis z Lechem

Śląsk Wrocław zremisował z Lechem Poznań 1:1 na własnym stadionie w meczu 14. kolejki Ekstraklasy. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego prowadzili z mistrzami Polski po golu Flavio Paixao, jednak nie zdołali dowieźć korzystnego rezultatu do ostatniego gwizdka. Remis Kolejorzowi uratował w 60. minucie Maciej Gajos.

Dawniej hitowe spotkanie ligowe, dziś mecz czternastej z szesnastą drużyną Ekstraklasy. Mimo dumnie brzmiącego tytułu – mistrz Polski – Lech dopiero w ostatniej kolejce odniósł… drugie zwycięstwo w obecnym sezonie. To, co kiedyś przyciągało już samą nazwą dzisiaj – może nieco na wyrost, ale sytuacja w tabeli jasno to pokazuje – jest walką o utrzymanie.

Gergo Lovrencsics    Adam KokoszkaOd pierwszych minut dominowali piłkarze Śląska, jednak posiadanie piłki nie przekładało się na groźne sytuacje podbramkowe. W 11. minucie z lewej flanki dośrodkował Jacek Kiełb. Na futbolówkę w polu karnym czekał już Flavio Paixao, ale Portugalczyk uderzył obok słupka. Z biegiem czasu robiło się coraz niebezpieczniej. Płasko z dystansu przymierzył Tomasz Hołota, którego z największym trudem powstrzymał Jasmin Burić. W odpowiedzi zagrożenie pod bramką Mariusza Pawełka stworzyli Maciej Gajos i Kasper Hamalainen. Polski pomocnik oddał strzał, który sprawił nieco problemów byłemu golkiperowi Wisły. Piłkę do siatki próbował jeszcze wbić Fin, jednak Pawełka w porę zaasekurował jeden ze stoperów Śląska.

W 23. minucie z lewego skrzydła dokładną centrę w szesnastkę posłał Dudu Paraiba. Dobrą pozycję strzelecką miał Flavio Paixao, ale jego uderzenie głową obronił Burić. Bośniak chwilę później musiał sięgać do siatki, bo wobec dobitki skrzydłowego miejscowych był już bezradny. Kolejne fragmenty gry były nieco spokojniejsze. Dopiero w 42. minucie gorąco zrobiło się w polu karnym gospodarzy. Paulus Arajuuri dograł na siódmy metr do Macieja Gajosa, ale jego strzał zablokował Adam Kokoszka.

Maciej Gajos   Tomasz Ho³otaFlavio Paixao

Początek drugiej części spotkania nie przyniósł większych emocji. W 60. minucie do remisu doprowadził Gajos. Były piłkarz Jagiellonii Białystok skutecznie główkował po dograniu spod końcowej linii Hamalainena i dał swojej drużynie impuls do dalszej walki o korzystny rezultat. Chwilę później szansę na gola miał już sam reprezentant Finlandii, ale jego uderzenie o centymetry minęło słupek bramki rywali. Świetną okazję w końcówce miał z kolei Arajuuri. Fin otrzymał podanie od Marcina Kamińskiego, jednak z dogodnej pozycji fatalnie spudłował. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego plasują się obecnie na 13. pozycji w ligowej tabeli. Lech natomiast zdobył dopiero dziesiąty punkt w bieżącym sezonie i aktualnie zajmuje 15. miejsce.