Copa del Rey. Barcelona bliżej finału

FC Barcelona pewnie wygrała przed własną publicznością z Villarreal 3:1 (1:0) w pierwszym meczu półfinałowym Copa del Rey. Bramki dla gospodarzy strzelili: Leo Messi, Andres Iniesta i Gerard Pique. Honorową bramkę dla gości zdobył Manuel Trigueros.

FC Barcelona vs Villarreal CFOd pierwszego gwizdka piłkarze Blaugrany zdominowali grę. Pierwszą niebezpieczną akcję stworzyli w 12. minucie. Messi dostał podanie przed „szesnastkę”, ale strzelił na tyle słabo, że Sergio Asenjo nie miał problemów ze złapaniem piłki. Podobną sytuację lider Barcelony miał po dwóch kwadransach spotkania. Futbolówka po uderzeniu Argentyńczyka poleciała minimalnie nad bramką gości. Dopiero pod koniec pierwszej połowy, piłkę zagarnął Luis Suarez, zagrał w pole karne do Messiego, a Argentyńczyk zdobył swoją trzecią bramkę w Pucharze Króla w tym sezonie. Po tej bramce podopieczni Luisa Enrique zaczęli szturm na bramkę bezradnych rywali. Dwie dogodne sytuacje zmarnował Suarez. W samej końcówce Villarreal miało okazję do wyrównania. Po strzale Luciano Vietto bardzo dobrze w bramce zachował się Marc-Andre ter Steger, który sparował uderzenie Argentyńczyka na rzut rożny.

FC Barcelona vs Villarreal CFNa początku drugiej połowy zmiennik kontuzjowanego Bruno – Manuel Trigueros wyrównał stan meczu na 1:1. Fatalny błąd przy tej bramce popełnił niemiecki bramkarz Barcelony. Minutę po bramce Hiszpana, gola dającego prowadzenie piłkarzom z Camp Nou zdobył Andres Iniesta. Strzelił z bliskiej odległości, nie dając żadnych szans Sergio Asenjo. Po zdobyciu przewagi bramkowej, Katalończycy nie przestali atakować. Groźne ataki poskutkowały zdobyciem kolejnego gola. Po centrze Neymara, bramkę głową zdobył nieupilnowany Gerard Pique. W 70. minucie Mateo Musacchio w polu karnym dotknął piłki ręką, a sędzia podyktował „jedenastkę” Blaugranie. Do piłki podszedł Neymar, jednak próbę Brazylijczyka wybronił Asenjo. Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, bramkę dla piłkarzy Marcelino mógł zdobyć Giovanni dos Santos. Jego strzał głową pewnie wyłapał Marc-Andre ter Stegen.

FC Barcelona zgodnie z planem, wygrała spotkanie z Villarreal w Copa del Rey. Katalończycy powinni zdobyć kilka bramek więcej, ale dobrze dysponowany w bramce gości był Sergio Asenjo. Odrobienie strat na El Madrigal będzie wyjątkowo trudne dla zawodników Marcelino. Rewanż zaplanowano na 4 marca 2015 r.