PGNiG Superliga. Bezproblemowe zwycięstwo Wisły

Szczypiorniści Wisły Płock wygrali z MMTS-em Kwidzyn 39:27 (23:13) w meczu 15. kolejki  PGNiG Superligi. Mimo braku kilku czołowych zawodników wyższość Nafciarzy ani przez chwilę nie podlegała dyskusji.

Płocczanie przystąpili do tego pojedynku bez kilku ważnych graczy. Trener Manolo Cadenas nie mógł skorzystać m.in. z usług kadrowiczów, brązowych medalistów mundialu w Katarze: Adama Wiśniewskiego oraz Kamila Syprzaka. Mimo to raczej nikt nie spodziewał się innego rozstrzygnięcia niż triumf gospodarzy.

Antoni £angowski  Nemanja ZelenoviæWisła już od pierwszych minut gry przejęła inicjatywę na boisku. Defensywa MMTS-u nie potrafiła sobie poradzić z szybkimi akcjami gospodarzy. W efekcie gracze z Kwidzynia uciekali się do fauli, co przyniosło rywalom kilka rzutów karnych. Nafciarze pewnie wykorzystywali takie prezenty i po nieco ponad 10 minutach prowadzili już 9:4. Przyjezdni nadal starali się grać ostro w defensywie, ale taka postawa była wodą na młyn dla graczy z Płocka. Kolejne wykluczenia dla szczypiornistów MMTS-u spowodowały, iż Wisła bardzo szybko powiększyła swoją przewagę i na przerwę schodziła przy prowadzeniu 23:13.

O drugiej połowie można w zasadzie powiedzieć, że się odbyła. Gospodarze, mając spory zapas bramkowy nie podkręcali zbytnio tempa. Zespół z Kwidzyna z kolei nie potrafił znaleźć sposobu na zniwelowanie strat do rywala. Nafciarze zdołali nawet nieco zwiększyć swoją przewagę. Ostatecznie płocczanie rozgromili MMTS 39:27.