ME 2014: Polskie szczypiornistki poznały rywalki

W Zagrzebiu odbyło się losowanie grup mistrzostw Europy w piłce ręcznej, które w dniach 721 grudnia 2014 roku zostaną rozegrane w Chorwacji i na Węgrzech. Białoczerwone trafiły do grupy A z Węgrami, Rosją i Hiszpanią.

Polki, które w Zagrzebiu losowane były z czwartego koszyka, trafiły na mocnych przeciwników. Węgierki to brązowe medalistki poprzedniego czempionatu Starego Kontynentu oraz współorganizatorki tegorocznych mistrzostw, Hiszpanki są trzecią drużyną ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie, tylko Rosjanki nie osiągały ostatnio znaczących sukcesów.

Druga faza grupowa składać się będzie z dwóch grup po sześć zespołów. Po dwie najlepsze zagrają o medale. Drużyny z trzecich lokat powalczą o 5. miejsce. Triumfatorki imprezy bezpośrednio awansują do turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro 2016.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 7 grudnia 2014 roku i potrwają 15 dni. Biało-czerwone swoje mecze rozgrywać będą w węgierskim Gyor.

Obrońcami tytułu są reprezentantki Czarnogóry, które w wielkim finale ME w Serbii pokonały Norweżki 34:31. Polki wystąpią na mistrzostwach Europy po ośmiu latach przerwy. Poprzednio nasze szczypiornistki zagrały w mistrzostwach Starego Kontynentu w 2006 roku, zajmując w Szwecji ósmą pozycję.

Wyniki losowania fazy grupowej mistrzostw Europy:

Grupa A (Gyor): Węgry, Hiszpania, Rosja, Polska

Grupa B (Debreczyn): Norwegia, Dania, Rumunia, Ukraina       

Grupa C (Varazdin): Szwecja, Niemcy, Chorwacja, Holandia

Grupa D (Osijek): Czarnogóra,Francja, Serbia, Słowacja

Sport/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl