Polacy za granicą. Grosicki trafia po czterech miesiącach przerwy

Kamil Grosicki zdobył swoją siódmą bramkę w obecnym sezonie Championship, a jego Hull City pokonało u siebie QPR z Pawłem Wszołkiem w składzie 4:0. W Serie A po raz pierwszy na listę strzelców SPAL wpisał się Thiago Cionek.

Na ligowego gola Kamil Grosicki czekał od grudnia ubiegłego roku. Jego Hull City wciąż plasuje się w dolnej części tabeli i w najbliższych tygodniach skupi się na walce o utrzymanie. Polski pomocnik musi zadowolić się ostatnio rolą rezerwowego. Dziś w meczu z QPR na murawie pojawił się w 52. minucie. Kilka chwil później wpisał się na listę strzelców, podwyższając wynik na 3:0. Miał swój udział także  w czwartym golu gospodarzy, kiedy to po jego dośrodkowaniu piłkę do Abela Hernandeza zgrał Markus Henriksen.

W trwającym sezonie Grosicki ma na swoim koncie 7 trafień, 5 więcej od Pawła Wszołka, który na murawie występował do 67. minuty (QPR).

* * *

Swoje pierwsze trafienie w barwach SPAL we włoskiej Serie A odnotował Thiago Cionek. W 39. minucie reprezentant Polski wykorzystał centrę z narożnika boiska i głową pokonał golkipera Atalanty. Ósmy zespół włoskiej Serie A wyrównał w drugiej połowie. Cenny punkt pozwala jednak drużynie Cionka coraz śmielej myśleć o utrzymaniu.

W innych spotkaniach 90 minut między słupkami Juventusu spędził Wojciech Szczęsny. Stara Dama pokonała Benevento 4:2 i jest coraz bliżej obrony mistrzowskiego tytułu. Z ławki rezerwowych zmagania AS Romy i Fiorentiny obserwowali Łukasz Skorupski i Bartłomiej Drągowski.