Liga Mistrzów. Borussia bezradna w starciu z Juventusem

Juventus Turyn wygrał na Signal Iduna Park w Dortmundzie z miejscową Borussią aż 3:0 (1:0) w rewanżowym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Dwie bramki dla przyjezdnych zdobył Carlos Tevez. Jedno trafienie po asyście Argentyńczyka dorzucił Alvaro Morata. W 64. minucie na boisku w barwach gospodarzy pojawił się Jakub Błaszczykowski.

Wraz z pierwszym gwizdkiem Milorada Mazicia do ataku ruszyli piłkarze Juventusu. Próbę Alvaro Moraty w ostatniej chwili zablokowali defensorzy BVB. W 3. minucie Roman Weidenfeller nie miał już jednak szans przy potężnym uderzeniu Carlosa Teveza.

Stracona bramka sprawiła, że dortmundczycy musieli ruszyć do ofensywy. Mistrzowie Włoch skupili się zaś na grze z kontrataku. W dobrej dyspozycji był Gianluigi Buffon, który znakomicie zachowywał się na przedpolu. Centry podopiecznych Juergena Kloppa nie dochodziły do celu. Po kwadransie przebudzili się goście, a konkretnie Stephan Lichtsteiner. Uderzenie Szwajcara z problemami wyłapał Weidenfeller. Do końca pierwszej połowy gospodarze przeważali, lecz nie zdobyli bramki.

Po zmianie stron obraz gry na Signal Iduna Park nie uległ zmianie. Zawodnicy Borussii prowadzili grę, lecz nie zdało się im to na wiele. W 70. minucie znakomitą kontrę Bianconerich wykończył Alvaro Morata. Asystę przy golu Hiszpana zaliczył Carlos Tevez. Jedenaście minut przed końcem spotkania Argentyńczyk osobiście dobił BVB. Przy bramce snajpera Juve bardzo przytomnie zachował się Roberto Pereyra. Upokorzeni gospodarze walczyli jeszcze o trafienie honorowe, jednak bezradne ataki nie przyniosły oczekiwanego efektu.

Juventus awansował do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Borussia może skupić się natomiast na rywalizacji ligowej. Celem ekipy z Zagłębia Ruhry jest możliwość gry w europejskich pucharach również w przyszłym sezonie.