Liga Mistrzów. Remis Glika; kontuzja Rybusa

Kamil Glik i jego AS Monaco wywalczyło jeden punkt w konfrontacji z CSKA Moskwa (1:1). Kontuzji przed meczem nabawił się Maciej Rybus. Drużyna Polaka  Olympique Lyon uległa Juventusowi Turyn 0:1. Komplet zwycięstw na koncie po trzech kolejkach mają piłkarze Leicester City, którzy pokonali FC Kopenhagę 1:0.

Grupa E

Mistrzowie Rosji, którzy na własnym terenie gościli Monaco, od początku grali rozważniej i spokojniej. Swoją przewagę udokumentowali w 34. minucie. Danijel Subasić odbił futbolówkę po uderzeniu Zorana Tosicia. Ta trafiła pod nogi Laciny Traore, który w łatwej sytuacji dopełnił jedynie formalności. Tuż przed przerwą dwie groźne sytuacje stworzyli sobie goście, ale refleksem wykazał się Igor Akinfiejew. Po zmianie stron gra nie była zbyt widowiskowa. Ponownie groźniejsi byli przyjezdni, których ratował niezawodny Akinfiejew. Rosyjski golkiper nie dotrwał jednak do końca z czystym kontem. W 87. minucie do remisu, precyzyjnym strzałem przy słupku, doprowadził Bernardo Silva. Całe spotkanie w barwach drużyny z Księstwa zaliczył Kamil Glik. Za swój występ otrzymał notę 6.5 (wg whoscored.com).

Bayer Leverkusen vs Tottenham HotspurW rozgrywanym równolegle meczu Bayeru Leverkusen z Tottenhamem Hotspur obie drużyny długo nie potrafiły skonstruować składnej akcji. W 27. minucie dobrą okazję miał Dele Alli. Anglik z siedmiu metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Tuż po przerwie bliski szczęścia był Javier Hernandez, ale futbolówkę z linii bramkowej wybił Hugo Lloris. Ofensywni piłkarze nie potrafili znaleźć jednak recepty na golkipera rywali i starcie zakończyło się remisem.

Liderem grupy E są zawodnicy AS Monaco, którzy w trzech potyczkach zgromadzili pięć punktów. Za ich plecami plasują się Koguty (cztery oczka), punkt mniej mają zawodnicy Bayeru Leverkusen, a oczko do Niemców traci CSKA Moskwa.

***

CSKA Moskwa AS Monaco 1:1 (1:0)
Lacina Traore 34’ – Bernardo Silva 87’

Bayer Leverkusen Tottenham Hotspur 0:0

Grupa F

Sporting Lisbon vs Borussia DortmundWynik spotkania grupowych rywali Legii Warszawa już w 9. minucie otworzył Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk wykorzystał błyskawiczny kontratak BVB i w sytuacji sam na sam nie dał szans Rui Patricio. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Julian Weigl. 21-latek pokonał golkipera gospodarzy strzałem z dwudziestu metrów. Honorowe trafienie dla Sportingu zaliczył Bruno Cesar, który skutecznie przymierzył bezpośrednio z rzutu wolnego. Swój wkład w wygraną wicemistrzów Niemiec miał Łukasz Piszczek, który pojawił się na boisku w 68. minucie w miejsce Marca Bartry.

Borussia (siedem punktów) przewodzi stawce grupy F. Drugi Real Madryt ustępuje jej jedynie gorszym bilansem bramkowym. Trzecie miejsce zajmuje Sporting (trzy oczka). Mistrzowie Polski nie wywalczyli jeszcze żadnej zdobyczy punktowej.

***

Sporting Lizbona Borussia Dortmund 1:2 (0:2)
Bruno Cesar 67’ – Pierre-Emerick Aubameyang 9’ Julian Weigl 43’

Real Madryt Legia Warszawa 5:1 (3:1) [czytaj więcej]
Gareth Bale 16’ Tomasz Jodłowiec 20’(sam.) Marco Asensio 37’ Lucas Vazquez 68’ Alvaro Morata 84’ – Miroslav Radović 22’(k.)

Grupa G

Mecz mistrzów Anglii i Danii nie obfitował w zbyt wiele sytuacji podbramkowych. Jedynego gola, w 41. minucie, zdobył Riyad Mahrez. Algierczyk wykorzystał podanie Islama Slimaniego i potężnym uderzeniem zapewnił swojej drużynie wygraną. Duńczycy mogli nawet wygrać spotkanie, ale dwie świetne sytuacje zmarnował Andreas Cornelius. Tradycyjnie poza kadrą meczową Lisów znaleźli się Marcin Wasilewski oraz Bartosz Kapustka.

Club Brugge KV and FC PortoProblemy z belgijskim Club Brugge miało FC Porto. Portugalczycy stracili bramkę już w 12. minucie, kiedy to najlepiej w zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Jelle Vossen, pakując piłkę do siatki z zaledwie sześciu metrów. Smoki ruszyły do akcji po przerwie. Najpierw precyzyjnym strzałem z około osiemnastu metrów popisał się Miguel Layun, a następnie rzut karny na gola zamienił Andre Silva.

Leicester, z kompletem zwycięstw, jest liderem grupy G. Kopenhaga i Porto zgromadziły do tej pory po cztery oczka. Club Brugge, bez zdobyczy punktowej, plasuje się na czwartej lokacie.

***

Leicester City FC Kopenhaga 1:0 (1:0)
Riyad Mahrez 40’

Club Brugge FC Porto 1:2 (1:0)
Jelle Vossen 12’ – Miguel Layun 68’ Andre Silva 90’(k.)

Grupa H

Do Lyonu przyjechał Juventus, który od początku ruszył do szaleńczych ataków i niemal oblężał bramkę rywali. Dwie Olympique Lyon vs Juventus Turinokazje zmarnował Gonzalo Higuain, a dobrze zapowiadający się strzał Leonardo Bonucciego zablokował jego kolega z drużyny – Sami Khedira. W 35. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Alexandre Lacazette. Wydawało się, że po czerwonej kartce dla Mario Leminy Francuzi będą dyktować tempo gry, jednak to Stara Dama przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 76. minucie Juan Cuadrado uderzeniem z ostrego kąta pokonał Anthony’ego Lopesa. Z powodu kontuzji na boisku nie pojawił się Maciej Rybus. Zawody sędziował Szymon Marciniak.

Trzy oczka minimalnym nakładem sił wywalczyła Sevilla. Bohaterem meczu został Samir Nasri, który w 37. minucie sprytnym strzałem z kilku metrów umieścił piłkę w siatce.

Juventus i Sevilla mają na koncie po siedem punktów. Lyon wywalczył trzy oczka. Dinamo nie zdołało natomiast wywalczyć jakiegokolwiek punktu.