Polacy za granicą. Krzysztof Piątek z 13. golem w sezonie

Krzysztof Piątek zdobył gola dla Genoi CFC w wygranym 3:1 spotkaniu z Atalantą. Polak umocnił się prowadzeniu w klasyfikacji strzelców Serie A.

W meczu z Atalantą Genoa CFC nie była faworytem. Zresztą na kolejną wygraną Krzysztof Piątek i jego koledzy czekali blisko trzy miesiące. Josip Ilicić mógł zniweczyć nadzieje rywala, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Andrei Radu obronił.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy pokazał się Krzysztof Piątek. Napastnik uderzył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Rafael Toloi zmienił lot piłki, dlatego gola uznano za samobójczego. Podrażniony Polak przypomniał o sobie w 88. minucie. Było 2:1 dla gospodarzy. Wtedy Piątek otrzymał futbolówkę i przymierzył w samo okienko.

Polak pozostaje liderem klasyfikacji strzelców Serie A. Po 17. kolejkach ma w dorobku 13 trafień, dwa więcej od Cristiano Ronaldo.

W Niemczech do siatki nie trafił co prawda Robert Lewandowski, ale miał spory udział przy bramce na 1:0 w meczu z Eintrachtem. Otrzymał piłkę w polu karnym i wypatrzył idącego za akcją Francka Ribery’ego. Francuz tylko dopełnił formalności. Bayern wygrał na wyjeździe 3:0 i wciąż traci 6 punktów do liderującej Borussii Dortmund.