Primera Division. Pewne zwycięstwo Królewskich, przełamanie Bale`a

Przed El Clasico Real Madryt ze stoickim spokojem wygrał na własnym stadionie z Levante UD 2:0 (2:0) w starciu 27. kolejki Primera Division. Bohaterem Królewskich został Gareth Bale, który przełamał strzelecką niemoc i dwa razy pokonał Diego Marino.

Real Madryt od pierwszego gwizdka arbitra zaczął szarżę na bramkę Diego Marino. W pierwszej akcji Marcelo dograł do Garetha Bale`a, a Walijczyk huknął w spojenie słupka i poprzeczki. W 5. minucie Karim Benzema zagrał na jedenasty metr do Cristiano Ronaldo. Portugalczyk trafił w słupek. Kwadrans później Bale przełamał strzelecką niemoc. Po dziewięciu meczach bez strzelonej bramki, potężnym strzałem pokonał bezradnego golkipera Levante.

Chwilę później Ronaldo miał realną szansę na gola. Uderzenie gwiazdora Galaktycznych w ostatniej chwili wybił Tono. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Bale po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Ronaldo uderzył z dystansu, a piłka otarła się od Walijczyka i wpadła do siatki zdezorientowanego Marino. Trzy minuty później na listę strzelców chciał wpisać się Ronaldo. Nie trafił jednak czysto w piłkę i futbolówka poleciała w trybuny.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Gospodarze zaciekle atakowali bramkę Marino, a przyjezdni wylewali ostatnie poty, aby na Santiago Bernabeu nie doznali upokorzenia. W 52. minucie Benzema potężnie uderzył. Strzał Francuza był minimalnie niecelny. Kilka minut później snajper Los Blancos mógł strzelić najpiękniejszego gola tego sezonu. Dośrodkowanie Ronaldo piętką z powietrza uderzył Benzema. Na nieszczęście francuskiego napastnika futbolówka trafiła w spojenie bramki.

W następnych minutach piłkarze Carlo Ancelottiego uświadomili sobie, że zwycięstwa nikt im nie odbierze i zwolnili tempo gry. Dopiero w 84. minucie Ronaldo piekielnie mocno uderzył z linii pola karnego. Strzał skrzydłowego Los Galacticos  fenomenalną paradą wybronił Marino. W ostatniej akcji centra Marcelo ponownie spadła pod nogi Portugalczyka. Jednak Ronaldo spudłował. Był to ósmy strzał tego piłkarza w tym spotkaniu.

Po 27. kolejkach Real traci zaledwie punkt do FC Barcelony, z którą zmierzy się w następnej kolejce. Będzie to bardzo ważny mecz, ponieważ w głównej mierze od tego spotkania będzie zależeć kto zostanie mistrzem Hiszpanii. Z kolei Levante walczy o utrzymanie w lidze. Z dorobkiem 25 punktów zajmuje 18. lokatę. O cenne punkty w kolejnym meczu zagra z Celtą Vigo.