City wyszarpuje zwycięstwo w Birmingham

Manchester City wygrał wyjazdowe spotkanie z Aston Villą 2:0. Kibice zgromadzeni na stadionie Villa Park do końca meczu oczekiwali na rozstrzygnięcia, bramki padały dopiero w ostatnich minutach.

Pierwsza połowa to odbijanie się ofensywy Obywateli od defensywy gospodarzy.  Podopieczni Paula Lamberta utworzyli zasieki przed własną bramką, przez co goście nie byli w stanie jej zagrozić. Najbliższy tego wyczynu był Aleksandar Kolarov, po którego strzale piłka uderzyła w słupek. The Villans świetnie się bronili aż do 82. minuty. Wtedy obrońcy zostawili Yaya Toure za dużo miejsca pod swoją bramką, a ten skrzętnie to wykorzystał. Trzeba powiedzieć, że właśnie na taki moment Iworyjczyk w tym meczu czekał. Pozostawiony bez opieki, mógł przymierzyć i spokojnie pokonać  Brada Guzana. Dla byłego pomocnika Barcelony była to pierwsza bramka w tym sezonie. Sześć minut później swój kunszt strzelecki potwierdził Sergio Aguero. Najpierw James Milner zachwycił swoim precyzyjnym podaniem, następnie Argentyńczyk pewnie trafił do bramki. Dla Aguero była to piąta bramka w sezonie. Dzięki temu zwycięstwu The Citizens awansowali w tabeli na drugie miejsce, trzeba jednak pamiętać że swojego meczu nie rozegrała jeszcze Chelsea i Arsenal.

Aston Villa – Manchester City 0:2

Yaya Toure 82’, Sergio Aguero 88’

Aston Villa: Brad Guzan – Alan Hutton, Philippe Senderos, Nathan Baker, Aly Cissokho, Charles N’Zogbia (71′ Leandro Bacuna), Fabian Delph, Ashley Westwood, Tom Cleverley, Kieran Richardson (71′ Jack Grealish), Andreas Weimann (61′ Christian Benteke).

Manchester City: Joe Hart – Pablo Zabaleta, Vincent Kompany, Eliaquim Mangala, Aleksandar Kolarov, James Milner, Fernandinho (56′ Frank Lampard), Yaya Toure, David Silva (84′ Jesus Navas), Sergio Aguero, Edin Dzeko (64′ Fernando).