Serie A. Bajeczny kwadrans w Mediolanie

Aż cztery bramki zobaczyli w ostatnim kwadransie meczu kibice zasiadający na stadionie San Siro w Mediolanie. Miejscowy Inter zremisował przed własną publicznością z SSC Napoli 2:2. Na trafienia Callejona, przyjezdni odpowiedzieli golami Guarina i Hernanesa.

Od pierwszych minut częściej przy piłce utrzymywali się Azzurri, jednak to Inter jako pierwszy zagroził bramce rywali. Z dystansu mocno przymierzył Joel Obi, ale skuteczną interwencją popisał się Rafael Cabral. Po przeciwnej stronie boiska dopiero Camilo Zuniga zmusił do wysiłku Samira Handanovicia. W 18. minucie Hernanes odnalazł w polu karnym Mauro Icardiego, jednak uderzenie Argentyńczyka, po odbiciu się od Raula Albiola, przeleciało nad poprzeczką.

Po raz pierwszy arbiter zajrzał do kieszonki w 37. minucie, gdy ostrym wejściem Callejona sfaulował Hernanes. Chwilę później ten sam piłkarz mógł dać gospodarzom prowadzenie, jednak po jego próbie z linii pola karnego futbolówka odbiła się od słupka. W ostatnich sekundach pierwszej odsłony bardziej aktywne znów było Napoli, co nie przełożyło się na dogodne okazje do zdobycia gola.

Drugą połowę od mocnego uderzenia mogli rozpocząć Azzurri. Defensorzy gospodarzy nie utrzymali linii spalonego, a zza ich pleców po dograniu Marka Hamsika wyskoczył Lorenzo Insigne. Włoch pomylił się minimalnie, trafiając zaledwie w słupek. W 65. minucie obrońcy Interu zostawili sporo miejsca Jose Callejonowi, a ten uderzeniem z dystansu zatrudnił Samira Handanovicia. Chwilę później zaiskrzyło między Nemanją Vidiciem, a Gonzalo Higuainem. Argentyńczyk wściekł się po faulu ze strony Serba i za niesportowe zachowanie musiał obejrzeć żółty kartonik.

W 79. minucie kibice na San Siro zobaczyli pierwszego gola. Fatalnie we własnej szesnastce zachował się Nemanja Vidić, który wybił futbolówkę wprost pod nogi Callejona. Niepilnowany Hiszpan miał sporo czasu, aby dokładnie strzelić na bramkę i pewnie wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po chwili na boisku pojawił się Fredi Guerin i błyskawicznie doprowadził do wyrównania, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego jednego z partnerów. W 90. minucie bajecznym zagraniem Callejona obsłużył David Lopez, a były piłkarz Realu po raz drugi pokonał Samira Handanovicia.

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Po wrzutce Dodo najwyżej w polu karnym wyskoczył Hernanes i uderzeniem głową zapewnił Interowi upragniony punkt.

Inter Mediolan – SSC Napoli 2:2 (0:0)
F. Guarin 82’ Hernanes 90+2’ – J. Callejon 79’ 90’

Inter: Handanović – Ranocchia, Vidić, Jesus – Obi (58’ M’Baye), Hernanes, Medel (81’ Guarin), Kovacić, Dodo – Icardi, Palacio (89’ M’Vila).

Napoli: Cabral – Zuniga, Albiol, Koulibaly, Britos (75’ Ghoulam) – Inler, Lopez – Insigne (69’ Mertens), Hamsik (62’ Jorginho), Callejon – Higuain.