Ekstraklasa. We Wrocławiu wątpliwości nie było

Terminarz Ekstraklasy w tym sezonie sprawił kibicom miłą niespodziankę. Po pełnych emocji pucharowych bojach Śląska Wrocław z Legią Warszawa, na deser otrzymaliśmy powtórkę z rozrywki w ligowym wykonaniu. Na tym podwórku Legia króluje niepodzielnie od przeszło dwóch lat. Dzisiaj tylko to potwierdziła pokonując gospodarzy z Wrocławia 3:1.

Do starcia naszych podwórkowych, co by nie mówić, potentatów trener gospodarzy Tadeusz Pawłowski nie zmienił pucharowego składu, inaczej postąpił jego vis-a-vis z Legi. Henning Berg na ławce posadził m. in. takich pewniaków jak Orlando Sa czy Ondreja Dudę.

Początek meczu był lekko usypiający, jakby oba zespoły były jeszcze zmęczone po czwartkowej wykańczającej rywalizacji w Pucharze Polski [zobacz]. Taki spokojny początek uśpił wrocławskich obrońców, którzy dwa razy nie przypilnowali rywali przy stałych fragmentach gry i w nagrodę przegrywali 0:2. Najpierw w 18. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, efektowną bramkę zdobył Jakub Rzeźniczak. W 33. minucie użytek ze swojej głowy uczynił Tomasz Jodłowiec. Defensywny pomocnik wykorzystał oczywiście dośrodkowanie z kornera.

Zaledwie 10. minut później podopieczni trenera Pawłowskiego udowodnili, że i u nich nie jest tak źle z wykorzystaniem stałych fragmentów gry. Tom Hataley świetnie wypatrzył przy wykonywaniu rzutu wolnego Marco Paixao. Portugalczyk sfinalizował to dogranie, jakże by inaczej oczywiście celną … główką.

Po przerwie optymalną przewagę uzyskali miejscowi. Ślązakom udało się nawet zepchnąć mistrzów Polski do defensywy. Widząc co dzieje się na boisku Henning Berg już w 52. minucie desygnował do gry Michał Kucharczyka i Ondreja Dudę. Wprowadzenie szczególnie tego pierwszego okazało się strzałem w dziesiątkę. W 73. minucie Michał Żyro dograł do Kucharczyka w taki sposób, że pomocnikowi warszawian wystarczyło tylko dostawić nogę. Tym razem (patrz rewanż z Ajaxem) zrobił to dobrze, wyprowadzając swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Niestety, chociaż gracze gospodarzy starali się jeszcze zmienić swoją sytuację, więcej bramek w tym spotkaniu już nie zobaczyliśmy. Legia Warszawa utrzymała prowadzenie w tabeli.