A. Nawałka: Nie jestem zaniepokojony brakiem goli

Doskonale zdaję sobie sprawę, że mecze rozgrywane po awansie na mundial służą przede wszystkim selekcji i sprawdzeniu innych stylów gry. Dlatego nie jestem zaniepokojony brakiem goli podkreślił na wczorajszej konferencji prasowej selekcjoner Adam Nawałka.


Biało-czerwoni oba listopadowe mecze zakończyli bez zdobyczy bramkowej. Najpierw zremisowali z Urugwajem 0:0, a następnie ulegli Meksykowi 0:1. Mimo braku goli i słabej długimi fragmentami postawy Polaków we wczorajszym spotkaniu, Adam Nawałka był zadowolony z tego, jak zaprezentowali się jego podopieczni. Trener docenił zwłaszcza postawę młodych piłkarzy.

Mamy zawodników, którzy bardzo harmonijnie się rozwijają, robią postępy i praktycznie cały czas grają w naszej reprezentacji. Mam tutaj na myśli głównie Piotra Zielińskiego. Nie zamykam drogi przed pozostałymi piłkarzami tylko dlatego, że przegraliśmy dziś z bardzo dobrym przeciwnikiem. […] Chciałem dać szansę wielu piłkarzom. Od meczu z Portugalią na Euro 2016 selekcja została w bardzo dużym stopniu poszerzona, poszukujemy kolejnych graczy, którzy przede wszystkim dadzą jakość kadrze – zaznaczył szkoleniowiec biało-czerwonych.

Choć Polacy nie mieli zbyt wielu argumentów, by zagrozić bramce strzeżonej przez Jose Coronę, selekcjoner zwrócił uwagę na klasę rywala, z jakim przyszło się zmierzyć naszej drużynie.

Meksyk prezentował się naprawdę bardzo dobrze zarówno pod względem wyszkolenia, jak i taktyki. Oczywiście chcieliśmy to spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść, ale boisko zweryfikowało nasze oczekiwania. Jest to bardzo bogaty materiał szkoleniowy i z pewnością z tej porażki wyciągniemy wnioski. […] Doskonale zdaję sobie sprawę, że mecze rozgrywane po awansie na mundial służą przede wszystkim selekcji oraz sprawdzeniu innych stylów gry. Dlatego nie jestem zaniepokojony brakiem goli w obu listopadowych starciach – dodał Adam Nawałka.

Kolejną serię spotkań kontrolnych biało-czerwoni rozegrają w marcu przyszłego roku. Wcześniej jednak, bo już 1 grudnia, czeka nas losowanie fazy grupowej mistrzostw świata. Polska – co ważne – zostanie rozstawiona w pierwszym koszyku.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl