Polacy za granicą. Kolejny gol Kownackiego w Serie A

Po raz kolejny formą strzelecką błysnął Dawid Kownacki. Snajper Sampdorii Genua pojawił się na boisku w 57. minucie, a już chwilę później mógł cieszyć się z gola. Jego zespół ostatecznie przegrał jednak na wyjeździe z Interem Mediolan 2:3 w meczu otwierającym zmagania 10. kolejki Serie A.

Ostatnie tygodnie są całkiem udane dla młodzieżowego reprezentanta Polski. Kownacki po tym jak zaledwie minutę po wejściu na boisko przypieczętował zwycięstwo Sampdorii w starciu z FC Crotone (5:0) w minioną sobotę, dziś po raz kolejny otrzymał szansę od trenera Marco Giampaolo i w pełni ją wykorzystał.

Były napastnik Lecha Poznań pojawił się na placu gry w 57. minucie, kiedy to jego drużyna przegrywała z Interem Mediolan już 0:3, m.in. po dwóch trafieniach fenomenalnego w bieżącym sezonie Mauro Icardiego. Chwilę później jednak sygnał do ataku dał właśnie dwudziestolatek, który wykorzystał niezdecydowanie Samira Handanovicia i uderzeniem z ostrego kąta skierował futbolówkę do siatki.

W tym momencie na boisku przebywało już trzech biało-czerwonych. Obok „Kownasia” oraz grającego od pierwszego gwizdka sędziego Bartosza Bereszyńskiego, na murawie pojawił się również Karol Linetty. Mimo szaleńczego pościgu i skutecznej „główce” w wykonaniu Fabio Quagliarellego, Sampdorii zabrakło czasu na odrobienie strat. Ostatecznie Inter wygrał 3:2, dzięki czemu – przynajmniej do jutra – wskoczył na pierwszą pozycję w ligowej tabeli.