fot. PAP/Piotr Nowak

P. Sousa: Wiem już, kto będzie podstawowym bramkarzem

Podjąłem już decyzję, kto będzie numerem jeden w polskiej bramce. Zanim jednak ją ogłoszę, najpierw porozmawiam ze wszystkimi golkiperami – podkreślił na czwartkowej konferencji prasowej Paulo Sousa, nowy selekcjoner „Biało-Czerwonych”.


50-letni trener w czwartkowe popołudnie po raz pierwszy odpowiadał na pytania polskich dziennikarzy. Jednym z palących tematów była obsada bramki drużyny narodowej. Kiedy „Biało-Czerwonymi” dowodził Jerzy Brzęczek, miejsce między słupkami na przemian zajmowali Łukasz Fabiański oraz Wojciech Szczęsny. Portugalczyk zapewnił jednak, że w tej kwestii podjął już decyzję.

„Wiem, kto będzie podstawowym bramkarzem. Zanim ogłoszę decyzję, najpierw porozmawiam ze wszystkimi golkiperami. Jeśli będę miał okazję skontaktować się z każdym z nich, to to zrobię. Mam nadzieję, że uda mi się porozmawiać z Łukaszem Fabiańskim. Wszak wiadomo – przylot do Anglii w obecnej sytuacji związanej z koronawirusem jest trudny. Chcę porozmawiać również z klubowymi trenerami, aby dowiedzieć się więcej na temat ich ćwiczeń” – powiedział Paulo Sousa.

Nowy opiekun reprezentacji Polski – zanim przyleciał we wtorek wieczorem do Warszawy – spotkał się w Monachium z Robertem Lewandowskim. Jak zaznaczył, szybko znalazł ze snajperem „Bawarczyków” wspólny język.

„To nie tylko najlepszy zawodnik na świecie, ale też lider i przywódca. Chciałem zobaczyć w jego oczach pasję i muszę przyznać, że mi ją pokazał. Jest zaangażowany w grę w kadrze. Wspólnie możemy walczyć o zwycięstwo w każdym meczu – niezależnie od tego, kto będzie stał po drugiej stronie boiska. Liczę jednak też na to, że liderów w naszym zespole wykreuje się więcej. Chcę stworzyć sportową rodzinę, która będzie wierzyła w sukces” – dodał portugalski szkoleniowiec.

Przypomnijmy: Paulo Sousa w roli selekcjonera „Biało-Czerwonych” zadebiutuje 25 marca. Wówczas Polacy – w swoim pierwszym spotkaniu eliminacji do mistrzostw świata w Katarze – zmierzą się z Węgrami w Budapeszcie. W tym samym miesiącu zagrają jeszcze o punkty z Andorą na stadionie Legii w Warszawie (28.03) oraz z Anglią (31.03) na Wembley.

Sport.RIRM

drukuj