MŚ 2021 piłkarzy ręcznych. Zabrakło niewiele, remis z Niemcami

Reprezentacja Polski – w swoim ostatnim meczu na mistrzostwach świata w Egipcie – zremisowała z Niemcami 23:23. Podział punktów sprawił, że zespół Patryka Rombla zakończył turniej na trzynastym miejscu.

„Biało-Czerwoni” potrzebowali wygranej, aby zakończyć zmagania w grupie I na trzeciej pozycji. Każde inne rozstrzygnięcie premiowało taką lokatą naszych zachodnich sąsiadów. Początek spotkania to wyrównana walka, gdzie wynik oscylował wokół remisu (3:3). Jako pierwsi sytuację opanowali Polacy, którzy w 19. minucie – po skutecznej kontrze w wykonaniu Patryka Walczaka – wysunęli się na trzybramkowe prowadzenie (9:6).

Niemcy nie zamierzali składać broni. W efekcie szybko odrobili straty, a gola na 10:10 zdobył Paul Drux. Na przerwę w lepszych nastrojach schodzili jednak zawodnicy Patryka Rombla (12:11). Po zmianie stron nasz zespół poszedł za ciosem – trafił trzy razy z rzędu i między innymi za sprawą Macieja Pilitowskiego odskoczył na 15:11.

Kilkubramkowa przewaga „Biało-Czerwonych” utrzymywała się do 46. minuty, kiedy to ładnym rzutem z prawego skrzydła popisał się Michał Daszek (19:15). W tym momencie podopieczni Alfreda Gislasona wrzucili wyższy bieg. Dzięki skutecznym w ofensywie Marcelowi Schillerowi oraz Sebastianowi Firnhaberowi szybko wyrównali stan meczu (20:20).

Końcowe minuty widowiska przyniosły spore emocje. W 56. minucie bliżej sukcesu byli polscy szczypiorniści po bramce autorstwa Przemysława Krajewskiego (22:21). Nasi rywale odpowiedzieli jednak dwoma golami i po raz pierwszy od dłuższego czasu wyszli na prowadzenie (22:23). Ekipę Patryka Rombla stać było jeszcze na jeden zryw. Wyrównujące trafienie Szymona Sićko w 59. minucie sprawiało, że losy spotkania wciąż były sprawą otwartą.

„Biało-Czerwoni” mieli wszystko w swoich rękach. W ostatniej sekundzie rzut rozpaczy oddał Rafał Przybylski, ale świetnie między słupkami interweniował Andreas Wolff i mecz ostatecznie zakończył się remisem 23:23. W efekcie taki rezultat pozwolił Polakom zająć niezłe, trzynaste miejsce na mistrzostwach świata w Egipcie. Co warte odnotowania, drużyna Patryka Rombla wyprzedziła choćby Islandczyków, Białorusinów czy aktualnych wicemistrzów Europy – Chorwatów.