LM. Zacięty bój z happy endem dla Kielc!

Piłkarze ręczni Vive Kielce pokonali przed własną publicznością Motor Zaporoże 30:26 w spotkaniu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Podopieczni Talanta Dujszebajewa z kompletem punktów plasują się na pierwszym miejscu w tabeli.

W kadrze mistrzów Polski zabrakło dziś Julena Aguinagalda, Denisa Bunticia, czy Tomasza Rosińskiego. Pełnym składem dysponowali Ukraińcy, którzy we wcześniejszych pojedynkach zanotowali dwie porażki.

Po wyrównanym początku i rywalizacji gol za gol, znaczącą przewagę kielczanie zdołali osiągnąć dopiero w 14. minucie. Trafienie Michała Jureckiego sprawiło, że na tablicy wyników pojawił się rezultat 8:5. Od stanu 10:8 bramki dla Vive rzucili Karol Bielecki, Manuel Strlek oraz Tobias Reichmann. Pozwoliło to odskoczyć polskiej drużynie na 5 trafień. Przed przerwą goście zdołali nieco zmniejszyć stratę, a do szatni schodzili przegrywając 14:17.

Druga odsłona rozpoczęła się dla podopiecznych Talanta Dujszebajewa fatalnie. Motor szybko zanotował trzy gole z rzędu, czym doprowadził do remisu. Ofensywny zastój wśród gospodarzy przerwał dopiero Ivan Cupić. Kielczanie zdołali ponownie uciec rywalom za sprawą świetnie dysponowanego Michała Jureckiego. Gdy na kwadrans przed końcem o czas poprosił trener miejscowych, nikt w Hali Legionów nie spodziewał się tak nerwowej końcówki spotkania. Za sprawą Siergieja Burki i Olega Skopincewa szczypiorniści z Zaporoża po raz kolejny wyrównali stan meczu.

Emocjonującą końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęło Vive. Mistrzów Polski do triumfu poprowadził niezwykle skuteczny w decydujących momentach Krzysztof Lijewski. Ostatecznie pojedynek zakończył się triumfem kielczan 30:26.

Vive Tauron Kielce – Motor Zaporoże 30:26 (17:14)

Vive: Szmal, Sego – Bielecki 5(2), Chrapkowski 1, Cupić 3, Grabarczyk, Jachlewski 1, Jurecki 6, Lijewski 7, Musa 1, Reichmann 1, Strlek 2, Tkaczyk 3, Zorman.

Motor: Koszowy, Stochl – Aflitulin, Burka 8, Doncow, Doroszczuk, Ewdokimow, Kozakiewicz 4(2), Kurylenko, Onufrjienko 2, Perez, Szeweliew 6, Skopincew 2(1), Stecjura 4(4), Citou, Żuk.