LM. Udany rewanż Vive na Vardarze

Piłkarzom ręcznym Vive Tauronu Kielce udało się zrewanżować Vardarowi Skopje. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa pokonali ekipę z Macedonii 27:24 w meczu 9. kolejki Ligi Mistrzów. Kielczanie powrócili na pierwsze miejsce w tabeli grupy B.

Szczypiorniści Vive bardzo dobrze pamiętali lanie, jakie otrzymali w stolicy Macedonii. Trener Tałant Dujszebajew nie musiał się więc martwić o motywację zawodników. Stawką spotkania w Kielcach był fotel lidera grupy B.

Igor Karacic Piotr ChrapkowskiJuż po pięciu minutach gospodarze prowadzili 4:1. Brak skuteczności pozwolił Vardarowi doprowadzić do remisu (4:4). Od tego momentu trwała wymiana ciosów. Kielczanie cały czas utrzymywali skromne jedno- lub dwubramkowe prowadzenie. W 24. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 11:11. Wówczas kilka błędów popełnili Macedończycy, co skrzętnie wykorzystali mistrzowie Polski i odskoczyli na trzy trafienia (14:11). Vive schodziło na przerwę przy prowadzeniu 15:12.

W pierwszych minutach drugiej połowy gospodarze utrzymywali przewagę. Mogli ją nawet powiększyć, ale nie wykorzystali dwóch rzutów karnych. W 42. minucie zespół z Kielc prowadził 22:18. Vardar zaczął grać agresywniej w obronie. Taka strategia dała zamierzone efekty. W 49. minucie goście wyrównali na 22:22 i na parkiecie zaczęło się robić nerwowo.

Uros Zorman Mijajlo MarsenicMistrzowie Polski potrafili jednak odnaleźć się w chaosie i w 54. minucie uzyskali dwa gole przewagi (24:22). Macedończycy walczyli bardzo ambitnie, ale bramka na 27:24 w 59. minucie zamknęła mecz. Takim też wynikiem zakończyło się całe starcie.

Wygrana nad Vardarem pozwoliła kielczanom wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli grupy B. Mistrzowie Polski w dziewięciu spotkaniach zgromadzili czternaście punktów. Zespół ze Skopje spadł na trzecią pozycję w stawce. Ma na koncie dwanaście oczek.