PGNiG Superliga. Lekcja szczypiorniaka w Kielcach

W kieleckiej Hali Legionów szczypiorniści Vive urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki, którego ofiarą padła Gaz-System Pogoń Szczecin. Gospodarze wygrali 45:24. Po raz kolejny fantastyczne zawody rozegrał chorwacki duet Ivan Cupić – Denis Buntić.


Przełom listopada i grudnia nie był łaskawy dla drużyny ze Szczecina. Po porażce z Wisłą Płock przyszedł czas na pojedynek z mistrzem Polski, jednak na boisku wciąż nie mogli wystąpić czołowi szczypiorniści Pogoni. Do składu wrócił Michal Bruna, wcześniej pauzujący za czerwoną kartkę.

Denis Buntic Micha³ BrunaPoczątek spotkania przyprawił Talanta Dujszebajewa o istny ból głowy. Jego podopieczni prezentowali się słabo, a nie mogąc poradzić sobie z twardą obroną gości i świetnie interweniującym Krzysztofem Szczeciną, pozostało im tylko wysłuchać solidnej reprymendy od szkoleniowca (0:3). Kielczanie szybko wrócili do swojej normalnej dyspozycji i od stanu 2:5 rzucili pięć bramek pod rząd (7:5). Po kilku minutach wyrównanej walki mistrzowie kraju zaczęli odjeżdżać rywalom. Na przerwę schodzili przy wyniku 20:14 dzięki świetnej postawie tercetu Ivan Cupić – Zeljko Musa – Denis Buntić.

W drugiej odsłonie Vive urządziło sobie kanonadę w Hali Legionów. Bezradna Pogoń miała niewiele do powiedzenia. Swoich partnerów próbował obudzić Tomasz Grzegorek – bezskutecznie. Miejscowi do końca kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i bez większego wysiłku rozbili aspirującą do walki o brązowy medal ekipę ze Szczecina.

Kielczanie kontynuują swój nieprawdopodobny marsz przez Polskę i Europę. Dotychczas nie stracili oni żadnych punktów zarówno w rozgrywkach PGNiG Superligi, jak i Lidze Mistrzów.

***

Vive Tauron Kielce – Gaz-System Pogoń Szczecin 45:24 (20:14)

Vive: Szmal, Sego – Grabarczyk 1, Jurecki 6, Tkaczyk 6, Chrapkowski 2, Bielecki 2, Jachlewski 5, Buntić 8, Musa 7, Zorman, Cupić 8

Gaz-System Pogoń: Szczecina – Grzegorek 6, Bruna 3, Gobber, Gmerek, Gierak 3, Krysiak 5, Jedziniak 1, Statkiewicz 2, Konitz 4

Tabela: [PGNiG Superliga]

Sport/RIRM

drukuj