El. ME 2016. Biało–czerwone poznały rywalki

Węgierki, Słowaczki oraz zwyciężczynie turnieju kwalifikacyjnego I fazy grupy B będą rywalkami polskich piłkarek ręcznych w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2016. Losowanie grup odbyło się w szwedzkim Kristianstad.


Udział w czempionacie Starego Kontynentu zapewnią sobie pierwsza dwa zespoły z każdej z grup oraz najlepsza drużyna z 3. miejsca. O ostatnie miejsce premiowane rywalizacją w grupie 5 eliminacji walczyć będą reprezentacje Finlandii, Izraela i Kosowa.

Pierwsze pojedynki biało–czerwone rozegrają w październiku bieżącego roku. Pozostałe mecze zaplanowano na marzec i czerwiec 2016. Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 4-18 grudnia, a najlepsze piłkarki ręczne Starego Kontynentu gościć będą Sztokholm, Goeteborg, Malmoe, Kristianstad i Halsingborg.

Tytułu mistrzowskiego bronić będą Norweżki. Na węgiersko-chorwackim turnieju podopieczne Kima Rasmussena uplasowały się na 11. pozycji.

***

El. ME 2016 – podział na grupy:

Grupa 1: Norwegia, Rumunia, Białoruś, Litwa
Grupa 2: Serbia, Czechy, Ukraina, Włochy
Grupa 3: Hiszpania, Holandia, Austria, zwycięzca I fazy grupy A
Grupa 4: Czarnogóra, Chorwacja, Macedonia, Słowenia
Grupa 5: Węgry, Polska, Słowacja, zwycięzca I fazy grupy B
Grupa 6: Dania, Rosja, Turcja, Portugalia
Grupa 7: Francja, Niemcy, Islandia, Szwajcaria

I faza eliminacji grupy kwalifikacyjne:

Grupa A: Azerbejdżan, Bułgaria, Wyspy Owcze
Grupa B: Finlandia, Izrael, Kosowo

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl