Copa del Rey. Galaktyczny Real gra dalej, powrót Jese

Real Madryt gładko rozprawił się z trzecioligową UE Cornellą 5:0 w ramach 1/16 finału Pucharu Króla. Popis dzisiejszego wieczoru na Santiago Bernabeu dali Isco i James. Pierwszy z nich zaliczył asystę i bramkę, drugi do dorobku Hiszpana dorzucił jeszcze jedno trafienie. Ważnego gola po powrocie z poważnej kontuzji zanotował Jese Rodriguez.

REAL MADRID VS. CORNELLAKrólewscy wyszli na to spotkanie w drugim bądź trzecim garniturze. Na boisku nie pojawił się słynny tercet BBC (Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo). Zabrakło również innych klasowych graczy: samiego Khediry, Toniego Kroosa, Pepe, Sergio Ramosa, Ikera Casillasa i innych wielkich gwiazd zespołu. Początek nie zapowiadał jednak pogromu. Mało tego, w 15 minucie meczu Alvaro Arbeloa faulował w polu karnym jednego z graczy Cornelli. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale strzelał bardzo niecelnie. Odpowiedź na ten rodzaj wydarzeń zaserwował kibicom Isco i James. Hiszpan obsłużył świetnym podaniem króla strzelców brazylijskiego mundialu, a ten efektownym lobem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Kolumbijczyk kwadrans później odpłacił się młodszemu koledze równie dobrym podaniem, co skrzętnie wykorzystał Isco. W następnej akcji drugie trafienie dołożył James, a bajeczną asystą poszczycił się Javier Hernandez.

REAL MADRID VS. CORNELLANastępna bramka dla Los Blancos padła już w drugiej połowie. W 60, minucie strzelał Chicharito – piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie od Borji Lopeza i wpadła do bramki. Wynik w 77. minucie ustalił wracający po ciężkiej kontuzji Jese Rodriguez. Madrycki talent będzie miał bardzo ciężko o regularne występy, albowiem podczas jego absencji do ekipy Carlo Ancelottiego dołączyło paru niesamowitych graczy. Królewscy wygrali w dwumeczu aż 9:1 (pierwszy mecz 4:1) i pewnie awansowali do następnej fazy Pucharu Króla. Tam będzie na nich czekał zwycięzca pojedynku Atletico Madryt – L’Hospitalet.