PGNiG Superliga. Znamy finalistów!

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce i Orlen Wisły Płock zmierzą się ze sobą w finale PGNiG Superligi. Mistrzowie Polski w trzecim meczu pewnie pokonali na wyjeździe Gaz-System Pogoń Szczecin 36:25. Więcej problemów mieli Nafciarze, którzy ostatecznie wygrali z Azotami Puławy 31:29.

KS Azoty Puławy – Orlen Wisła Płock 29:31 (15:12)

Do dzisiejszego meczu wicemistrzowie Polski przystąpili osłabieni brakiem swojego lidera – Mariusza Jurkiewicza. Choć w rywalizacji do trzech zwycięstw Nafciarze prowadzili już 2-0, pojedynek z pogromcami Górnika Zabrze mógł dostarczyć kibicom sporych emocji. Wszystko za sprawą wyśmienitej ostatnio formy puławian.

Od pierwszych minut dobrą dyspozycją miejscowych kibiców zachwycał Przemysław Krajewski, który po raz kolejny wystąpił na pozycji rozgrywającego. Z czasem na boisku lepiej zaczęła radzić sobie Wisła, która po trafieniu Michała Daszka objęła prowadzenie 9:6. To jednak gospodarze schodzili do szatni uspokojeni. Wszystko za sprawą rewelacyjnego finiszu pierwszej połowy w ich wykonaniu. Dzięki trafieniu Krajewskiego Azoty objęły prowadzenie 11:9, a do szatni schodziły z zaliczką trzech bramek (15:12).

Początek drugiej odsłony przyniósł imponującą serię udanych interwencji w wykonaniu Rodrigo Corralesa. Hiszpański bramkarz natchnął swoich kolegów w ataku, którzy za sprawą Angela Montoro doprowadzili do remisu 17:17. Po kilku wyrównanych minutach losy pojedynku rozstrzygnął duet Michał Daszek – Valentin Ghionea. To oni wypracowali cztery gole dla Nafciarzy, którzy uzyskanej przewagi (28:24) nie oddali do samego końca.

Podopieczni Manolo Cadenasa pokonali ostatecznie Azoty Puławy 31:29, dzięki czemu awansowali do finału PGNiG Superligi. Dzisiejszym gospodarzom pozostaje walka o brązowy medal.

***

KS Azoty Puławy: Bogdanov, Zapora – Krajewski 15(2), Masłowski 3, Sobol 3, Kus 2, Przybylski 2, Savić 2, Skrabania 2, Tojcić
Kary: 8 minut
Karne: 2/4

Orlen Wisła Płock: Corrales, Morawski, Wichary – Ghionea 9(2), Montoro 6, Daszek 4, Syprzak 4, Tioumentsev 4, Racotea 3, Piechowski 1, Kwiatkowski
Karne: 2/2

Gaz-System Pogoń Szczecin – Vive Tauron Kielce 25:36 (12:20)

Mniej emocji dostarczyło drugie półfinałowe starcie PGNiG Superligi. Nie dość, że sportowo popularne Scyzoryki są zdecydowanie lepsze od szczecinian, to dzisiejsi gospodarze musieli radzić sobie bez czterech kontuzjowanych graczy. Do Michala Bruny, Bartosza Konitza i Lecha Kryńskiego dołączył Wojciech Zydroń.

Mistrzowie kraju szybko przystąpili do zdecydowanej ofensywy. Spotkanie dobrze się jeszcze nie rozpoczęło, a piłkarze ręczni Pogoni mieli do odrobienia pięć goli. Na wyróżnienie w barwach Vive ponownie zasłużył Manuel Strlek. Wraz z upływem czasu kielczanie powiększali przewagę, a na przerwę schodzili przy wyniku 20:12.

Po wznowieniu meczu goście kontrolowali jedynie przebieg widowiska, będąc zdecydowanie lepszą sportowo drużyną od marzących o sensacji szczypiornistach Pogoni. Ostatecznie podopieczni Talanta Dujszebajewa nie dali szans rywalom, triumfując 36:25.

***

Gaz-System Pogoń Szczecin: Szczecina, Kowalski – Grzegorek 1, Gobber, Walczak 4, Gierak 6(3), Krupa 4, Krysiak 2, Jedziniak, Statkiewicz 2, Zaremba 6
Karne: 3/3

Vive Tauron Kielce: Szmal, Sego – Grabarczyk 2, Jurecki 2, Tkaczyk 3, Reichmann 3, Aguinagalde 8(1), Bielecki 2(1), Jachlewski 1, Strlek 8, Lijewski 2, Buntić 2(1), Rosiński 1, Cupić 2