Liga Mistrzów. Manchester City oraz Inter Mediolan uzupełniły grono półfinalistów

Remisami zakończyły się środowe spotkania rewanżowe ćwierćfinałów piłkarskiej Ligi Mistrzów. W meczu Bayernu Monachium z Manchesterem City padł wynik 1:1, zaś w starciu Interu Mediolan z Benficą Lizbona – rezultat 3:3. Oznacza to, że do najlepszej czwórki rozgrywek promocję wywalczyły zespoły z Anglii oraz Włoch.

Manchester City wywalczył sobie na własnym stadionie wyraźną zaliczkę w starciu z Bayernem i do Monachium udawał się będąc pewnym swego. Stąd też w pierwszej połowie rewanżu podopieczni trenera Pepa Guardioli nie narzucali możnego tempa gry. To Bawarczycy próbowali przejąć inicjatywę na boisku. W 17. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem chybił Jamal Musiala. Kilka minut później golkiper Obywateli musiał interweniować po strzale Leroya Sane z rzutu wolnego. W 35. minucie sędzia podyktował rzut karny dla ekipy z Manchesteru po zagraniu ręką Dayota Upamecano we własnej szesnastce. Erlinh Haaland zmarnował jednak jedenastkę, posyłając futbolówkę nad poprzeczką. Przed przerwą swoje szanse miał jeszcze Bayern, jednak piłkarzom gospodarzy brakowało precyzji.

Po zmianie stron intensywność gry ze strony Bawarczyków spadła. Swoich szans zaczęli szukać gracze gości. W 57. minucie Wyspiarze wyprowadzili szybką kontrę. Kevin De Bruyne zagrał do Haalanda, który wbiegł w pole karne, wykorzystał poślizgnięcie Upamecano, minął Francuza i mocnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po tym golu stało się jasne, że Obywatele nie dadzą sobie wydrzeć awansu do półfinału. W 76. minucie do siatki trafił Mathys Tel, jednak młody napastnik Bayernu w momencie uderzenia znajdował się na pozycji spalonej i trafienie nie zostało uznane. W 81. minucie arbiter podyktował drugi w tym meczu rzut karny – tym razem dla Bayernu, pod zagraniu ręką Manuela Akanji we własnym polu karnym. Jedenastkę na gola na otarcie łez dla Bawarczyków zamienił Joshua Kimmich. Manchester City bez problemów przypieczętował awans do półfinału Ligi Mistrzów, w którym zmierzą się z Realem Madryt.

Trudne zadanie odrobienia strat na wyjeździe czekało Benficę Lizbona. Orły przegrały u siebie z Interem 0:2 i na San Siro musiały wygrać wysoko, aby awansować do 1/2 rozgrywek. W 14 minucie rewanżu sytuacja Portugalczyków stała się jeszcze trudniejsza. Nicolo Barella otrzymał podanie od Lautaro Martineza, wbiegł w pole karne, przełożył sobie piłkę na lewą nogę i mocnym strzałem pod poprzeczkę w dalszy róg wyprowadził ekipę z Mediolanu na prowadzenie. Goście doprowadzili do remisu w 38. minucie, kiedy to Fredrik Aursnes skuteczną główką wykończył dośrodkowanie z prawej strony boiska.

Inter odpowiedział na to trafienie już w drugiej połowie spotkania – w 65. minucie. Federico Dimarco wbiegł z lewej strony boiska w pole karne Benfiki i zagrał mocną piłkę w pole bramkowe, a Martinez dostawił tylko nogę i ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 78. minucie na 3:1 dla mediolańczyków podwyższył Joaquin Correa, popisując się pięknym technicznym strzałem, po którym futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. W tym momencie Orły, aby doprowadzić do dogrywki, musiały strzelić cztery bramki. Gości stać było jednak w tym meczu jedynie na doprowadzenie do remisu, po bramkach Antoniego Silvy w 86. minucie oraz Petara Musy w 90. minucie. Spotkanie w Mediolanie zakończyło się wynikiem 3:3, dzięki czemu awans do półfinału LM wywalczył Inter. W półfinale dojdzie więc do derbowego spotkania z Milanem.